Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 6363
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dokumenty z przeszłości w bibliotece cyfrowej

Poniedziałek, 16 maja 2011, 8:31
Aktualizacja: 8:32
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Dokumenty z przeszłości w bibliotece cyfrowej
Fot. TEJO
Marcin Zawiła, Prezydent Jeleniej Góry, podjął decyzję o przeznaczeniu dokumentów odkrytych w trakcie remontu Baszty Bramy Zamkowej: zostały zeskanowane w Książnicy Karkonoskiej i każdy zainteresowany będzie je mógł oglądać na stronach internetowych Jeleniogórskiej Biblioteki Cyfrowej.

Przypomnijmy, że w znakomicie zabezpieczonym tubusie metalowym ujawniono dokumenty miasta, pochodzące z dłuższego okresu, od lat 30-tych XIX w., aż do lat 30. minionego stulecia.

– Wynika z tego, że w trakcie kolejnych prac remontowych tego obiektu uzupełniano zawartość tubusa, będącego rodzajem „kapsuły pamięci” o kolejne, bieżące dokumenty i montowano ten pojemnik znowu w kuli zwieńczającej wieżę – mówi Marcin Zawiła.

Prezydent dodaje, że samorząd powinien wpisać się w tę „sztafetę pokoleń mieszkańców miasta”. Dlatego wkrótce tubus zostanie uzupełniony o kolejne dokumenty i zostanie umieszczony w starym miejscu. Przy okazji następnego remontu – który oby zdarzył się jak najpóźniej – przyszłe pokolenia jeleniogórzan obejrzą wizytówki naszych czasów.

Prezydent Miasta zwrócił się z prośbą do redakcji, by na nośnikach papierowych (ale także – cyfrowych) przekazali swoje wydania gazet, audycji radiowych, czy telewizyjnych, jako dokument epoki. Zostanie też tam zamieszony skrócony budżet Jeleniej Góry na 2011 rok, aktualny skład Rady Miejskiej i drobne dokumenty codzienności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group