Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6559
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dojazd do Kościoła zamknięty. Wierni są oburzeni

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 4 maja 2013, 8:05
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 maja 2013, 10:16
Autor: Angela
Fot. Angela
– Komu przeszkadzało to, że w niedzielę niepełnosprawni, starsi i rodziny z małymi dziećmi podjeżdżały pod Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego? – pytają oburzeni mieszkańcy, którzy minionej niedzieli (28.04) nie mogli wjechać na parking przy kościele, bo policja zamknęła ul. 1 Maja w Jeleniej Górze. Na pytanie dlaczego, otrzymaliśmy odpowiedź: na wniosek okolicznych mieszkańców oraz ze względu na obowiązujący tam zakaz jazdy.

Jak tłumaczy Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, blokada w postaci słupków została założona przez straż miejską na wyraźny wniosek mieszkańców.

– Otrzymaliśmy zgłoszenie od lokatorów okolicznych budynków, że szczególnie w niedzielę kierowcy urządzają sobie wycieczki ul. 1 Maja – tłumaczy Edyta Bragrowska. – W związku z tym, że na tej ulicy obowiązuje całkowity zakaz ruchu, a wjechać na „Majówkę” mogą tylko dostawcy do godz. 11.00, musieliśmy zareagować. Kierowcy, którzy dotychczas wjeżdżali przez główną bramę kościoła, popełniali wykroczenie, za które grozi 500 zł mandatu i pięć punktów karnych. Teraz słupki na początku ulicy będą pojawiały się co niedzielę – dodaje rzecznik jeleniogórskiej policji.

Tłumaczenie może i słuszne, jednak wierni pytają, dlaczego nikt nie pomyślał, by przepisy dostosować do potrzeb wiernych.

- Przecież prawo ma służyć ludziom, a nie utrudniać im życie – mówi pan Darek z Jeleniej Góry, który nie zgadza się ze zmianami. – Jest to kolejny absurd prawny, na który powołuje się policja. Przecież nikt nie każde udostępniać całej „Majówki” kierowcom. Wystarczyłoby w niedziele zezwolić na jazdę do bramy kościoła - dodaje jeleniogórzanin.

Policja tłumaczy jednak, że wjazd na parking kościoła byłby możliwy, gdyby otwarta została brama kościoła przy miejskich szaletach. Proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze ksiądz płk. Andrzej Bokiej przyznaje, że dotychczas o sprawie nie wiedział, bo był w szpitalu, ale to nie pierwsza taka akcja ze strony służb.

- Już dawniej zamykano tę ulicę, by wierni nie wjeżdżali, później ponownie umożliwiono im wjazd na parking kościoła, a teraz ktoś znowu wpadł na pomysł zmian – mówi ksiądz płk. Andrzej Bokiej. – Zarząd dróg ma swoją teorię na ten temat, policja ma swoją, straż miejska jeszcze inną – trudno się w tym wszystkim połapać. Brama przy miejskich szaletach nie może być jednak otwierana z dwóch względów. Po pierwsze - kiedy ją otwieramy, na teren przy kościele wjeżdżają klienci sklepu Biedronka, bo ten dyskont nie ma własnego parkingu. Nie byłoby w tym nic złego, ale oni tak strasznie śmiecą, że nie możemy sobie poradzić ze sprzątaniem. Drugi powód jest jednak znacznie poważniejszy. Jeśli kierowcy wjeżdżaliby tą boczną bramą, do parkingu, musieliby dojechać przez ścieżki komunikacyjne piesze. Łatwo mogłoby dojść do wypadku, a my takiej odpowiedzialności na siebie brać nie chcemy. Moim zdaniem, w sobotę i niedzielę ten fragment ulicy powinien być przejezdny. Pomijam już fakt, że parking przy toaletach, naprzeciwko JCK należy do naszej parafii, a miasto zrobiło na nim parking płatny i zarabia na nie swoim gruncie – dodaje proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (115) Dodaj komentarz

~słusznie 4-05-2013 8:52
Co nie którzy kierowcy jak by można było to wjeżdżali by nawet do kościoła czy o siebie do domu. Wygoda ? Lenistwo ?
~ja 4-05-2013 8:59
Nareszcie ! Jakie mamusie z dziećmi, jacy niepełnosprawni ! A poza tym, drodzy katolicy - to jest teren cmentarza ! Bardzo się oburczacie, kiedy ktoś bezcześci polskie cmentarze, a sami bez zastanowienia jeździcie po tym samochodami. Alw to są właśnie Polacy !
~i dobrze 4-05-2013 9:02
i bardzo dobrze, bo szlachcie za daleko z parkingu przy przyległych ulicach ,zaparkować auto. niepełnosprawni ok, ale reszta... jakby mogli to by do kościoła wjechali,żeby swoich kreacji nie pobrudzić ... brawo służby miejskie....ale i tak pewnie Wierni pójdą do Pana M. Z. a że poparcie mieszkańców trzeba zbierać , to zapewne za niedługo zakaz minie...
kazimierzp 4-05-2013 9:02
Teren dawnego cmentarza ogrodzony murem i z bramami nigdy nie był parkingiem.zdecydowana większość obszaru tego cmentarza jest terenem we władaniu miasta i przedstawiciele parafii nigdy nie byli zainteresowaniem przejęciem całości i zarządzania nim. Do parafii należy niewielki obszar pomiędzy kościołem, plebanią (dawny Dom Kantora ewangelickiego), a garażami (nie wiadomo dlaczego wybudowymi jakiś czas temu) należacymi do parafii. Pomijając aspekt religijny i kulturowy rozjeżdżania cmentarza (podobny wywodzimy się z kultury chrześcijańskiej), ale chcemy aby do miasta przejeżdżali turyści, mogli oglądać i fotografować najpiękniejsze zabytki, a najczęściej widoki są obsr... stojącymi przy nich pojazdami jak tu, a także przy kościele parafialnym, czy św. Jana w Cieplicach.
~gt 4-05-2013 9:04
''WŁADZA'' pokazała kto tu rządzi .....! !!Idżcie do Biedronki zamiast na msze!!!!!!
~OTWORZYĆ NA 4-05-2013 9:08
No własnie,może niech władza pilnuje,zeby inni nie stawali na parkingu dla uczestnikow Mszy Sw.,albo niech będa ludżmi i pozwolą realizowac potrzeby jeleniogorzan chrześcijan w tym dniu-świątecznym.Pewnie byłoby to możliwe,gdyby parkomaty były...pod kosciolem,naszym KOSCIOLEM!
~BardzoDobrze 4-05-2013 9:09
Bezczelność niektórych kierowców sięga szczytów. Zawsze muszą zaparkować przy samym wejściu, nieważne czy to kościół, supermarket czy blok w którym mieszkają . Jak nie dostaną " pałą" po kulasach to do nich nie dociera ,że innym to przeszkadza i utrudnia życie.
~hahaha 4-05-2013 9:17
12:50 można było wjechać od biedronki
~zeta 4-05-2013 9:23
WRESZCIE!!! Kto widział co sie dzieje wokół kościoła, ten zrozumie. I dziwie sie, że proboszcz na to pozwalał i jest mu "trudno sie w tym wszystkim połapać". Powodów jasnych jest tyle, ze szkoda pisać...
~kf 4-05-2013 9:32
wiekszosc z ludzi parkujacych przy kosciele sa niepelnosprawni ... ale chyba tylko UMYSLOWO. nareszcie bede mogla isc 1-go maja bez obaw, ze jakis wariat, ktory wlasnie wyszedl z kosciola zechce przejechac moje dziecko... poza tym skoro juz wjezdzaliscie na teren przykoscielny to laskawie mogliscie wyjezdzac w strone ul Kubsza a nie cala szerokoscia 1-go maja, jasna ,grodzka ... co tyo przy okazji wycieczka krajoznawcza ?? i tak dziwie sie , ze nigdy tam nie bylo ani strazy miejskiej ani policji, zeby mandaciki wlepiac. w koncu zdaniem wielu oni chca tylko kase trzepac
~rb 4-05-2013 9:35
do Czestochowy to na kolanach , ale do kosciola samochodami... nedzni ci nasi jeleniogorscy katolicy...
~andrzej789 4-05-2013 9:35
brawo! nareszcie!
~ 4-05-2013 9:40
Może zrobić dojazd pod sam ołtarz ???????????
~łomatko 4-05-2013 9:44
...że niby co, że ci "pseudokatolicy" uzurpują sobie prawo do bycia ponad prawem, że kazdy ma zejść z drogi, że czują sie ponad prawem i jeszcze sa oburzeni i obrażeni że traktuje się ich na rowni z innymi obywatelami, a gdzie ta prawdziwa wiara i wyznawanie prawd wiary "NIE CZYŃ DRUGIEMU CO TOBIE NIE MIŁE !!!" . Najwyraźniej miszkający w tej okolicy chcą odpocząć od spalin i zgiełku i sobie nie życzą jeżdżenia pod oknami, "prawo jednego człowieka kończy się tam gdzie zaczyna się prawo innego" no i te argumenty z podtekstem , ze niby znowu powróciła komuna co to próbuje ograniczyć dostęp do kościoła i wiary . Wstyd dla tego kościoła, proboszcza i tych pseudo wiernych.., dziwne że nie ma takiego problemu z innymi wyznawcami, np. zielonoświątkowcami czy ewangelikami
~haha 4-05-2013 9:49
No i bardzo dobrze!!! To jest deptak do * a nie autostrada!!! Jak nie pasi to na Morcinka można wjeżdżać pod sam kościół a od tego wara.
~sabaton 4-05-2013 9:50
i dobrze z buta marsz a nie lenie samochodem a osoby niepełnosprawne powinni sie zgłosić do kościoła aby oni sami zrobili podjazd na teren placu kościelnego
~Obserwator. 4-05-2013 10:06
W końcu ktoś się odważył dobrać do d..y tym cwaniakom jeżdżącym po deptaku jak po autostradzie,brawo!!!
Niggers™ 4-05-2013 10:13
SKORO JEST ZAKAZ RUCHU TO PO CO SIĘ PCHAJĄ I DO TEGO JESZCZE TERAZ NARZEKAJĄ ! PARKING PRZY KOŚCIELE ZROBIĆ TYLKO DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH !
~STEFAN.D 4-05-2013 10:14
właśnie widać teraz tą waszą zaściankowość ile tu chamstwa.A szczególnie do -haha-jesteś g...a i parch !!!
~ciemniak 4-05-2013 10:21
Jak proboszczowi zacznie zależeć na "Sie besuchen der Kirche", to zorganizuje parking i dojazd. Tak sie stanie dopiero, gdy pustka w skarbonie zajrzy w oczy.
~Obywatel_ 4-05-2013 10:26
A ten Mini Moris to pewnie księdza lub zasłużonego wiernego który to katowaniem ludzi na śmieciówkach za najniższą krajową się dorobił!
Niggers™ 4-05-2013 10:33
Obywatel_ ! ! ! MINI TO TAKA REWEWLACJA ? KOSZTUJE NIEWIELKIE PIENIĄDZE I RACZEJ SKIEROWANY DLA KOBIET ! KTOŚ KTO SIĘ DOROBIŁ, JEŹDZIŁ BY WYSOKIEJ KLASY WÓZKIEM - ZNASZ TAKIE ?
~ość portalu 4-05-2013 10:33
Co niedzielę pielgrzymka do kościoła, raz w roku z buta do Częstochowy. Nauczyło się buractwo jeździć po cmentarzu !
~ 4-05-2013 10:46
Prawda jest taka ze przez dziesiatki lat nikomu to nie przeszkadzalo, ks Bokiej przejzal na oczy i powiedzial juz na niejednym kazaniu co mysli o POpaprancach to sie teraz mszcza
~ 4-05-2013 10:47
nie wspomnę o zagrożeniu pożarowym
~Tromk 4-05-2013 10:49
A kiedy SM się zabirze za karanie kierowców w tłustych furach jeżdżących przez 1-go maja. Pracuje na majówce więc widze że samochody Policji jak i SM zjeżdżają na bok gdy wypas fura jedzie. STRACH CZY UKŁADZIKI TAKIE. JEŚLI STRACH PROPONUJĘ GĄBKI MIĘDZY KOLANA BY ICH NIE POOBIJAĆ.
Piipi Jelonkowa 4-05-2013 10:53
~OJEJ ! .. dużo samochodów zostało pokropionych wodą swięconą przez Proboszcza ! ..a teraz autka nie mają prawa wjazdu na teren koscioła ? .. to może byc sprawka Diabła !
~ 4-05-2013 10:57
Do kilku wpisow wyzej: BURKI pierwsi jestescie od krzycznia o tolerancji a chrzescijan nie tolerujecie, gdyby nie chrzescijanstwo to byscie wlasnie dzichad uprawiali albo leb tracili za brak wiary w allaha, w kazdym razie napewno niegadalibyscie co wam slina na jezyk przyniesie bo u waszych braci arabow jak wiecie to jest niedopuszczlne i mozna za takie wpisy paroma kamienimi w leb dostac, chodz dla jasnosci umyslu co poniektorym kamieniem wleb by sie zapewne przydalo
~tuPOlew 4-05-2013 10:57
... do 10:46.. POwinieneś dorzucić coś jeszcze na temat sPISku ,Smoleńska i brzózki, bo to napewno byli ci sami i tym razem uknuli sPISek przeciwko wspanialym bogobojnym katolikom z Jeleniej Góry !!! Prawda jest taka że dziesiątki lat temu nie byo takiego ruchu pojazdów jak dziś i takiego rozchasania społecznego rzekomo stojących ponad prawem !!!
~tuPOlew 4-05-2013 11:05
...do 10:57... mógłbym mieć tu z ciebie polew, ale nie mam, zenujące, "GŁOS PRAWDZIWEGO CHRZEŚCIJANINA !!!" tolerancja dla innych wyznań i szacunek dla innych szukających na deptaku spokoju i bezpieczeństwa. Ta wypowiedź mówi sama za siebie, kamienować innowierców i wszystkich myślących inaczej !! BRAWO, ŻENADA i WSTYD
~jas 4-05-2013 11:10
O jakie słupki chodzi? bo na zdjęciach żadnych nie widzę.
~tuPOlew 4-05-2013 11:11
...do 10:57... mógłbym mieć tu z ciebie polew, ale nie mam, zenujące, "GŁOS PRAWDZIWEGO CHRZEŚCIJANINA !!!" tolerancja dla innych wyznań i szacunek dla innych szukających na deptaku spokoju i bezpieczeństwa. Ta wypowiedź mówi sama za siebie, kamienować innowierców i wszystkich myślących inaczej !! BRAWO, ŻENADA i WSTYD
~Stasio 4-05-2013 11:13
Wreszcie ktos ma jaja i zaczyna egzekwowac prawo .Okoliczni mieszkancy sa wazniejsi , I tak powinno byc . Wiara jest wyborem a nie koniecznoscia . Jak komus nie pasuje to niech kosciol zmieni albo wiare . S Z A C U N za sluszna decyzje .
~ 4-05-2013 11:17
Cymb... czemu ci to nieprzeszkadzalo ponad 10 lat jak ludzie lamali pernamentnie ten zakaz? A teraz madralo napisz ile tam bylo wypadkow w tym czasie? Powinienes wiedziec bo to twoje bezpieczenstwo, ale znow pewnie napiszesz puste slogany o zenadzie i POlewach, a o smolensku nic nie pisalem ale lemingi prowokuja
~^^ 4-05-2013 11:35
Panie Darku ... do kosciola chce sie chodzic ;p to zapraszamy z bucika ;p autko do garazu i na spacer z rodzinka.
~ 4-05-2013 11:39
Tylko szkoda ze tzw.prawo respektuje sie w niedziele a w poniedzialek, wtorek, srode, czartek, piatek i sobote nie respektuje sie prawa? W szesc dni tygodnia stroze prawa blokady nie zakladaja ale w niedziele slupek blokuje wjazd na parking koscielny. Wniosek nasuwa sie sam sa równi i równiejsi. Nie zgadzam sie na wybiórcze traktowanie prawa bo to juz nie jest prawo tylko realizowanie interesów bardziej uprzywilejowanych. To jest relatywizm w zależności od okolicznosci naginamy prawo tak jak nam sie podoba.
~Rico 4-05-2013 11:44
no tak to właśnie jest jak miastem rządzą ludzie ''spoza gór i rzek '' .Cały czas mamy pretensje jak mówią ,że dołączyliśmy do Europy jak w niej jesteśmy przecież od dawna .No właśnie jeszcze nie jesteśmy,świadczy o tym wiele faktów jakby i tutaj ten dyskutowany .Jak jest w Europie to proszę sobie zobaczyć tam np. k/kościołów .Nie wyobrażam sobie aby koło tak ogromnego kościoła ,który jest zabytkiem i turystyczną atrakcją reklamowaną w prospektach,miejscem w którym odbywają się różne wydarzenia kulturalno-muzyczne nie było odpowiedniego parkingu dla odwiedzających.Albo miasto stoi frontem albo....... do wiernych i turystów !
~Rico 4-05-2013 11:55
no tak to właśnie jest jak miastem rządzą ludzie ''spoza gór i rzek '' .Cały czas mamy pretensje jak mówią ,że dołączyliśmy do Europy jak w niej jesteśmy przecież od dawna .No właśnie jeszcze nie jesteśmy,świadczy o tym wiele faktów jakby i tutaj ten dyskutowany .Jak jest w Europie to proszę sobie zobaczyć tam np. k/kościołów .Nie wyobrażam sobie aby koło tak ogromnego kościoła ,który jest zabytkiem i turystyczną atrakcją reklamowaną w prospektach,miejscem w którym odbywają się różne wydarzenia kulturalno-muzyczne nie było odpowiedniego parkingu dla odwiedzających.Albo miasto stoi frontem albo....... do wiernych i turystów !
~ana 4-05-2013 12:04
Szkoda, że te słupki będą tylko w niedziele. Co prawda nie mieszkam w tamtej okolicy, ale często chodzę deptakiem na spacery. Wielokrotnie było tak, że musiałąm z wózkiem uciekać na bok bo ktoś sobie jechał i to wcale nie powoli. Kierowcy na deptaku pieszych traktują jak istruzów, Proponuję częstsze kontrole policji lub straży miejskiej. A do Kościoła proponuję spacerkiem tak dla zdrowia.
~hihaho 4-05-2013 12:09
Domagamy się mszy zmotoryzowanych,bez wysiadania z aut i koniecznie frytki z colą w zestawie...he he he katolicy.Cieszę się,że nie mam z wami nic wspólnego.
~ 4-05-2013 12:20
Do hihaho a my ze nie mamy z toba nic wspolnego :), cola i frytki to bardzo zdrowe jedzonko jedz sobie do woli, smacznego :)
~ość portalu 4-05-2013 12:28
Przecież wierni mówią, że "chodzą do kościoła", a nie "jeżdżą", więc niech chodzą !
~Rico 4-05-2013 12:28
Jak jest z wiarą katolicką ,kościołami,parkingami i miejscem krzyża w przestrzeni publicznej to proszę zaglądnąć sobie do takiego kraju, który produkuje Porsche ,Mercedesy,Audi,VW i tysiące innych rzeczy ,do którego przyjeżdża corocznie miliony turystów na October Fest ,który ma piękne FC kluby czyli do Bawarii.Może coś zaczerpniemy od nich na nasz grunt ?
~ość portalu 4-05-2013 12:30
Przecież wierni mówią, że "chodzą do kościoła", a nie "jeżdżą", więc niech chodzą !
~Lupo 4-05-2013 12:41
Brawo !!
~pomocy 4-05-2013 12:46
Posluchajcie WIERNYCH o czym rozmawiaja po wyjsciu z kosciola,uszy puchna
~$$$ 4-05-2013 12:58
Jeszcze trochę to pasibrzuchy na ambonę będą chcieli wjechać a 1-Maja powinni solić maksymalne mandaty tam pieszy musi uciekać bo prywaciarz albo zaopatrzenie są nietykalni a SM niech zobaczy monitoring a nie szuka bandytów którzy naklejają nielegalnie ogłoszenia
~ 4-05-2013 13:26
Powaiadam wam, kto mi przytoczy chodz jeden wypadek kolo garnizonowego przez ostatnie20lat to od tego momentu bede do kosciola na kolanach i stane sie goracym orendownikiem zamknietej ulicy, czekam na fakty a nie bicie piany!
~bolass 4-05-2013 13:38
No niemożebne...polak katolik patriota pieszkom do kościoła..i gdzie tu sie lansować swoim niwym :) pasacikiem bj 1997
~mts 4-05-2013 13:57
Jeleniogórskie czerwone buractwo dało głos na forum!!!Nie ma co się dziwić, że to miasto zdycha i ma takie władze jakie ma dzięki właśnie takim burakom.
~WWW 4-05-2013 14:36
Choć sam czasem wjeżdżałem na ten plac to popieram zakaz, i uważam że tak powinno pozostać. Ten ciąg pieszy powinien być chroniony przed WSZELKIMI pojazdami.
~ 4-05-2013 14:41
PO co ten lament, skoro przy szaletach jest brama na teren kosciola. Poprawic ten wjazd i po bolu. Wierni wjada i zdrowi i inwalidzi, jak tez Majowka bedzie bez aut. Jest rada parafii, niech zwola wiernych by uporzadkowali ten wjazd i prawnie bedzie ok.
~płatnik 4-05-2013 14:48
Od kiedy parkin na przeciwko JCK jest płatny. Żadnego parkometru tam nie widziałem - to chyba pomówienie
~ 4-05-2013 15:17
To zostaw autko i poczekaj chwile to zobaczysz to pomowienie haha
~asd 4-05-2013 15:26
no i bardzo dobrze. żyjemy w państwie prawa czy w państwie kościelnym? skoro w \"wiernych\" jest tyle wiary, że ciężko przejść im się z innego parkingu to co to za wiara? na pokaz?
~Mieszkaniec 4-05-2013 15:49
A czy ktoś się interesuje, że kilka ulic w centrum miało problem ze snem bo jakiś k...n przez CAŁĄ NOC włączył coś aż wszystko wibrowało w budynkach...
~zz 4-05-2013 15:50
a ruch dla pieszych zamknąć to nie łaska, bo przecież na ul. 1 maja zawsze jest dużo ludzi, a biedni mieszkańcy cierpią, już dawno ludzie powinni nauczyć się fruwać dla dobra mieszkańców
~pirokan 4-05-2013 16:31
A może pod sam ołtarz autkiem warto by wjeżdżać? A i tak niedługo ksiądz zabierze słupek i będzie jak dawniej. W garażu już ma kilka, widziałem.
~ 4-05-2013 16:48
a właściciele sklapów tam codziennie stawiają auta na cały dzień!!!!!!!!!!!!!!!
~uuvuy 4-05-2013 17:08
Nie ma o czym dyskutować. Zakaz to zakaz. Obowiązuje nawet rozmodlonych.
~Jel... 4-05-2013 18:06
no i dobrze niektórzy kierowcy to parkują jak chcą i gdzie chcą,wielce oburzeni szkoda ich a na piechotkę kawałek nie mogą podejść? sami niepełnosprawni tylko parkują?popatrzcie kto podjeżdża ,,,dla zdrowia niech uczą dzieci żeby piechotką chodzić
~szyper 4-05-2013 18:22
parking tylko dla osiołkow
~Anomin 4-05-2013 18:39
No nareszcie!Okropnie mnie wkurza jak ktoś wyciera sobie gębę niepełnosprawnymi i próbuje tak załatwiać swoje wygodnictwo. Te piepszone samochody rozjeżdżają już wszystko wokół kościoła :trawniki świeżo położone chodniki i .. pieszych (bo się tym zmotoryzowanym wiecznie spieszy)I rzeczywiście jakby mogli do do środka kościoła by wjeżdżali. Jeśli NIKT JUŻ NIE PAMIĘTA TO PRZYPOMINAM, ŻE DO KOŃCA LAT SIEDEMDZESIĄTYCH TAM WSZĘDZIE BYLI POCHOWALI LUDZIE! Ciekawe, czy IM będzie wesoło, jak ktoś równie "niepełnosprawny" zaparkuje samochodzio na rodzinnej mogile
~ 4-05-2013 19:44
ej kolezko Anonim, tu piszesz o prawie i o tym ze tam zmarli a ludzie po tym jezdza, to ja ci przypominam ze wedlug obecnego prawa tam cmenatarza nie ma a jak nie ma to wolno stawiac auto i tyle!
~tak 4-05-2013 21:04
po mszy trzeba pokazać się na majówce z łokciem na zewnątrz, wyjechać pod galerią ghrodzką, wszak to największy jeleniogórski sznyt, dobrze ze straż miejska nie łapie za przejazdy po majówce tylko walczy z psimi kuoami na peryferiach
~tak tak 4-05-2013 21:07
a w ogóle to otwierać tylne wejście po co benzynę marnować jak można wjechać od kilińskiego... nie prześladujcie katolików
~rura i wio 4-05-2013 21:07
Panie, w czym problem?Taki Bokiej, nie dość że czarna siła(prawie) rządząca, w dodatku pułkownik, więc mogą mu lampasy całować.A i to od mankieta do kolan, bo wyżej ino radni i rajcowie wszelakie dostępa zaszczytują.Niech Kśąc dobrodziej pi....nie piąchą w stuł(ę),zawoła gromkim dyszkantem:"KTO TU RZĄDZI,Bokiej czy jego dzieci?"- i po sprawie.Nikt nie podskoczy jego iuliminancji epidiaskopatycznej, a co dopiero jakieś .. ze straży co im psy wyłapywać co najwyżej z kwalifikancji. Paluchem upierścienionym na mapisku pokaże gdzie się kończy rzekoma władza Władzy i po starciu."Tu som moje wierne, a tam sa wasze niewierne". Tak ma pokazać. Potem baczność zrobić, capszczyka odprawić, CZOŁEM PANIE WASZA EMINENCKOŚĆ odpalić z ust tysiąca i wio do czczenia, a modłów i różnych takich
~lag 4-05-2013 21:37
I bardzo dobrze, właściwy ruch tyle, że kilka lat za późńo. Rozpasana hołota niech sie nauczy przepisów!
~dj.stinka 4-05-2013 21:50
No w końcu ktoś coś porządnego zrobił w tej Jeleniej,,, !!! BRAWO...
~fox 4-05-2013 21:54
Do policji i SM. Taka akcja powinna odbywać się pięć razy dziennie a nie sporadycznie. Łamanie obowiązującego prawa powinno być zawsze karane mandatem. Według przepisów niepełnosprawni mają prawo do wiazdu w ulice wyłączoną z ruchu. A do wiernych-łamanie przepisów prawa o ruchu drogowym też jest grzechem!
~normalny 4-05-2013 21:56
mówisz o katolickim buractwie ?
rymcycymcy 4-05-2013 22:09
Wierzący powinni mieć zniesione wszystkie ograniczenia i zakazy ! ;) ...oni będą odpowiadać w zaświatach, a cała reszta powinna być mandatowana docześnie ! :))
~ABC 4-05-2013 22:25
To cywilizacja " ciemnogrodzie " , takie są jego realia . To jest tak jakby protestować przeciw wysyłaniu satelitów . Zycie .
rymcycymcy 4-05-2013 22:34
...dodam dla nierozumiejących, że nie wolno karać podwójnie ! :) ...jeżeli wierny ma odpowiadać za grzechy, a grzechami są przewinienia drogowe, to w obecnym stanie przejściowym, czyli życiu na ziemskim padole ...nie powinni mieć ŻADNEJ odpowiedzialności ! :) ...aby uniknąć podwójnego mandatowania ! :) ...jest to zgodne z doktryną liberalną i konserwatywną ...jedyna okazja do wzajemnego zrozumienia ! :)
~ 4-05-2013 22:51
Mieszkam w Niemczech, w mojej miejscowosci jest znana katedra, w ktorej tez odbywaja sie koncerty a w podziemiach sa krypty znanych osobistosci koscielnych, codziennie odwiedza ja bardzo duzo turystow ale W CYWILIZOWANYCH KRAJACH UE WJAZD SAMOCHODEM DO CENTRUM JEST ZABRONIONY ! Od tego sa parkingi (w centrum podziemne, z ktorych wjezdza sie winda na glowny plac) a na zwiedzanie miasta, kosciolow, galerii itd. idzie sie na nozkach. Tutaj nikt nie protestuje z powodu takich ba...low jak jazda pod kosciol samochodem bo tutaj to oznaka prymitywizmu i wstyd, nawet starsi ludzie ida powoli z laseczka. Widac ile mieszkancow Jeleniej Gory ma korzenie zza Buga bo takie podejscie to do zycia to oznaka kompleksow, zacofanie i brak szacunku do innych a prawo dotyczy wszystkich i nalezy go przestrzegac
~ 4-05-2013 23:47
ty szwabie wyzej napisz z jakiego miasta jestes? bo jak mi piszesz o berlinie czy monachium to zgadza sie ze do centrum jest zakaz, ale napisz jak jest w miastach wielkosci jeleniej dziury? no widzisz cwaniaczku, schwäbische Hure ktore manipuluje prawda, nawet w gerliz mozna autem do centrum pod fontane wjechac!
~dynd 4-05-2013 23:52
nareszcie. gdyby to jeszcze podjezdzaly faktycznie osoby, ktore sa starsze lub niepelnosprawne=ALE TO WSZYSCY WALILI POD KOŚCIÓL AUTAMI-GDYBY MOGLI TO BY DO NIEGO WJECHALI. POTEM JEZDZILI PO CHODNIKACH I STAWALI NA TRAWIE W PARKU. NA PIECHOTKE NA PIECHOTKE DO KOŚCIÓŁKA A NIE D..... AUTEM WOZIĆ. BRAWO WŁADZE MIASTA.
~jeronimo 5-05-2013 8:21
można zrobić mszę na styl kina samochodowego w USA. Wystarczy duży plac, ołtarz i kilka głośników. NIe trzeba będzie wtedy w ogóle wysiadać. I msze można skrócić, bo zamiast zbierać ofiarę, płaciło się będzie przy wjeździe. Proponuję tereny przy giełdzie w Cieplicach
~kat-olik 5-05-2013 8:40
no i po czym poznac prawdziwego katolika ?... po zawiści !!! Całe życie łamał przepis (pewnie wiara na to pozwala), a jak postawili słupki to problem (pewno i tak mochery w krwawej krucjacie je wyrwą).
~romi 5-05-2013 9:31
I gdzie teraz błysnąć nową bryką ? Bardzo dobrze bo żeby z ulicy np. Kochanowskiego jechać do kościoła samochodem i tłuc się o miejsce do postoju to strasznie musimy mieć schorowane społeczeństwo i to nie tylko fizycznie .Pokój wam wszystkim
~ 5-05-2013 10:00
prawdziwy wierny kosciołowi i Bogu to zapieprzalby z buta, a nie szukał wygod,ale tu nie idzie tylko o jazde do kosciola , tylko o jazde po mszy do Tesco,, wiec dobrze by bylo gdyby tesco zamiast stacji paliw wybudowalo tam kosciol, wtedy by i kosciol zyskal wiecej wiernych a tesco klientow, a tak tesco jeszcze wiecej straci i koscolek tez bo jeleniogorzanin wierny Bogu bez samochodu i to w niedziele gdzie wszyscy widza , piechtą jak jakis dziad - o nie!!
~aaa 5-05-2013 10:29
A może by tak uruchomić kościół dla zmotoryzowanych wzorem kin w dalekiej Ameryce ? Na przykład na parkingu przy TESCO - ołtarz mógłby znajdować się pod tym dużym telewizorem na wschodnim krańcu. Ekran można by wykorzystać do wyświetlania tekstów psalmów w ramach karaoke. Echo Investment także mogłoby o czymś takim pomyśleć w ramach trzeciego etapu realizacji Galerii Sudeckiej.
~ 5-05-2013 11:00
Zauwazmy ze wiekszosc jedzie nie wiecej niz 1 km, co w niedzielny czas powinno byc spacerem, z aut oznaczonych inwaldzkim logo, wysypuja sie ruchowo zdrowi ludzie z pysznymi minami podkreslajacymi ze - TO JA WLANIE MAM AUTO I PATRZCIE NA TO. takim cudem motoryzacji okazuje sie jakas tandetna renowka, czy inne nic majace juz swietnosc za soba. Snobizm ludzi jest niepojety. Skoro ktos jest bez mozliwosci ruchowej, wozony jest na wozku nawet do kosciola ale takich policzy sie na palcach reki, reszta to inwalidzi typu - reka, udar, zawal, gdzie spacer to lekarstwo, ale pysznosc nie pozwala, bo zlom samochodowy neci by zaszpanowac nim i jego OZONEM ze zarznietego silnika.
~Qwerty 5-05-2013 12:02
Ludzie zawsze narzekają. Za ciężko przejść się na mszę? Za trudno zaparkować samochód w niedzielę chociażby na ul. Okrzei? Przed kościołem i na placu kościelnym, a przede wszystkim koło kaplic nagrobnych szwendało się nieciekawe towarzystwo, czego efektem było bezczeszczenie kaplic. Teraz, gdy są pieczołowicie odrestaurowane, powinien zapanować tam porządek. To nie jest miejsce na schadzki i libacje. Popieram takie rozwiązanie. Deptak jest deptakiem i oprócz wozów dostawczych, pojazdów uprzywilejowanych, firm ochroniarskich, straży miejskiej nikt tam nie powinien przemies...ć się pojazdami.
~Qwerty 5-05-2013 12:28
Ludzie zawsze narzekają. Za ciężko przejść się na mszę? Za trudno zaparkować samochód w niedzielę chociażby na ul. Okrzei? Przed kościołem i na placu kościelnym, a przede wszystkim koło kaplic nagrobnych szwendało się nieciekawe towarzystwo, czego efektem było bezczeszczenie kaplic. Teraz, gdy są pieczołowicie odrestaurowane, powinien zapanować tam porządek. To nie jest miejsce na schadzki i libacje. Popieram takie rozwiązanie. Deptak jest deptakiem i oprócz wozów dostawczych, pojazdów uprzywilejowanych, firm ochroniarskich, straży miejskiej nikt tam nie powinien przemies...ć się pojazdami.
~Rico 5-05-2013 13:01
do Pani mieszkającej w Niemczech: jestem kierowcą i znam wiele takich miejscowości w Niemczech wielkości Jeleniej Góry ,gdzie w centrum po deptaku ,gdzie stoją na środku potężne donice z kwiatami jedzie się autkiem z prędkością 5 km/h.Natomiast proszę Panią wybudowanie podziemnego parkingu w centrum miasta z windą wywożącą ludzi do góry wprost na centralny jakiś tam plac ,to pomyliły się chyba Pani wielkości budżetów porównywalnych miast ,przynajmniej 1:25 na naszą niekorzyść
~ość portalu 5-05-2013 13:38
Jest parking na Pijarskiej i niewielu ma ochotę z niego korzystać. Jest komunikacja miejska, ale nowobogaccy (jeśli mówimy o jakimkolwiek bogactwie) wolą podjechać pod drzwi kościoła, po trupach, profanując przy okazji miejsce wiecznego spoczynku dawnych mieszkańców tych ziem. I bez znaczenia jest fakt, że formalnie cmentarza nie ma. Jeśli są takimi formalistami, to w świetle prawa tam jest zakaz wjazdu.
~debile 5-05-2013 13:45
niepełnosprawni i osoby starsze ? Za przeproszeniem pier**** głupot. 3/4 samochodów pod kościołem w niedziele to leniwi młodzi ludzie, którym du* rosną w oczach bo sa zbyt leniwi zeby je ruszyc
~Wąski 5-05-2013 14:19
Alleluja i do przodu .
~ciekawy 5-05-2013 14:29
To zadam pytanie: Po co tam ludzie co niedzielę pędzicie ??? Czy dlatego że sąsiadka idzie w nowych pantofelkach i pięknej kiecce z nowym chłopem ?
~oburzony 5-05-2013 14:32
Przestańcie się czepiać wiernych i zanim zaczniecie wypisywać bzdety o bezczeszczeniu starego cmentarza, to najpierw sprawdźcie jaki był zasięg tego cmentarza-popatrzcie na stare plany lub ryciny i dopiero wtedy podejmujcie dyskusję. Co się zaś tyczy podejścia SM i władz miasta do problemu, to mam propozycję aby księża przy kolejnych wyborach przypomnieli z ambony mieszkańcom , komu zawdzięczamy te wspaniałe udogodnienia - zobaczymy wtedy kto będzie śmiał się jako ostatni .
~mieszkaniecJG 5-05-2013 15:54
Artykuł jak zwykle napisany w stylu, żeby nie informacja była ważna tylko okazja do obrażania kościoła i tych, którzy tam chodzą! Sam pomysł jak najbardziej trafny, warto by podobnie uczynić pod Erazmem i Pankracym... tam podobnie parking miejski a 80% parkujących z kościołem nic wspólnego nie ma!...
CН.W.D.P. 5-05-2013 16:54
Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy Królestwo niebieskie. Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni. Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię. Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni. Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą. Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi. Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy Królestwo niebieskie. Błogosławieni jesteście, gdy ludzie wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was.
~alexpand52 5-05-2013 18:25
Dobrze że nie było wywieszki :" Kościół zamknięty do odwołania".
~alexpand52 5-05-2013 18:32
Widzę że ludzie nie mają problemów i sami szukają wrażeń. To ja dopiero mam problem. Jak wszyscy lubię piosenki Halinki Mynkowej i braci Golców.. A tu nagle w Kwietniu dostalem góralski testament. Przez ojca i przyrodniego brata zostałem po zbójecku wydziedziczony. Czekam jeszcze na ciupagę. Na stacji będę miał góralska muzykę. Powiem w Sądzie : Niech to baca rozpaca.
~pali 5-05-2013 19:14
NO SMIECH JAKIS? czy prima aprilis dzis otwarte wszystko na majowce szerokodupni niepelnosprawni w audiach i innych furach pod kosciolem nadal wiec o co kaman?
~ 5-05-2013 21:02
Jak to biedronka nie ma parkingu?! Księżulo może niech przestanie się raczyć trunkami i przejdzie się kawałek za mur kościelny?
~Gość 5-05-2013 21:46
Wierni oburzeni że sąsiad nie zobaczy z jakiej fury wysiada ,ależ ci durni wierni mają problem że raz im dojazd pod drzwi kościola zablokowali ,a może wybudować taki kościuł żeby możana było wieżdżać doń samochodami ,rowerami i wozami konnymi ,całkiem tym mocherom odwaliła woda sodowa do ł...
~do jeronimo 5-05-2013 21:50
Przeczytałem wszystkie komenty i przyznaję Ci jeronimo najświętszą rację. Bokiej - zatrudnij gościa i zrób go swym rzecznikiem - nadaje się w 100%. Brawo! podoba mi się! W końcu mądrze powiedziane. Howgh!
~ 5-05-2013 22:32
A spróbujcie we Wrocławiu podjechać na plac Solny samochodem, albo na Kuźniczą w pobliże Uniwersytetu Wrocławskiego. Nawet taryfiarz tam nie podjedzie, bo wie, że mu nie wolno. I ludzie muszą iść na piechotę. A w Jeleniej lament, że zamknęli ścisłą starówkę? Na plac Ratuszowy powinien być także wprowadzony zakaz wjazdu samochodom, również tym ratuszowym. Byłoby więcej świeżego powietrza.
~jerry 5-05-2013 22:40
Powinienem napisać np. piiiiiiiiiiiippppp Nie ma problemu może miasto powinno posprzątać ten burdel od ulicy Kilińskiego i tam w końcu zrobić parking dla śródmieścia, a nie sprzedawać każdy kawałek gruntu, który da się sprzedać również bezmyślnie. A tak właściwie proszę zamknąć Wolności, bo my mieszkańcy tak chcemy. OK ?
~leon 9-05-2013 8:50
to krok w dobrym kierunku, nastepnie pozamyka się kościoły, bieda w Kraju , to po co utrzymywać pasożytów?
~amerykaniec 10-05-2013 2:21
niebawem beda koscioly samochodowe, jak kina... :) nie tzreba bedzie nawet wysiadac z auta
~Cezary 10-05-2013 8:03
Skoro na wniosek mieszkańców, można zamykać ulicę, to może mieszkańcy innych ulic wystąpią z podobnym. Należy zamknąć ul. Wojska Polskiego, Wolności. Tam ruch jest znacznie większy i przez to bardziej dokuczliwy dla mieszkańców. Oczywiście to żart. Jeśli do zamykania ul. 1 Maja będzie dochodziło w niedzielę, ze względu na odbywające się Msze w kościele, jest to jednoznaczne z dyskryminacją znacznej, jeśli nie przeważającej grupy społeczeństwa. Oczywiście wjazd może dotyczyć tylko osób uprawnionych. Więc ruszyć pośladki Panowi strażnicy i pilnować, czy przepisy nie są łamane, a nie samemu łamać przepisy wprowadzając bariery w dniu przemyślnie wybranym.
~kio 10-05-2013 11:50
brawa dla egzekwowania prawa przez straż miejską! Zmotoryzowani, którym ciężko przejść parę metrów z bucika nie mogą dyktować wiecznie swoich warunków. Gdy tylko mogą to wszędzie wjeżdżają, nie licząc się z innymi.
~prezes1974 10-05-2013 11:59
Ale tu ludzie zawistni i mali w swych dążeniach - mieszkam tu już trochę i ciągle się zastanawiam co z tym miastem jest nie tak, że umiera z roku na rok. Teraz zaczynam to coraz bardziej rozumieć - partykularne interesiki władzy + zawiść miejscowych do ludzi zamożnych z zewnątrz + radość z nieszczęścia drugiego = wybory sołtysa Jeleniej Góry na 10 lat
~prezes1974 10-05-2013 12:02
Ale tu ludzie zawistni i mali w swych dążeniach - mieszkam tu już trochę i ciągle się zastanawiam co z tym miastem jest nie tak, że umiera z roku na rok. Teraz zaczynam to coraz bardziej rozumieć - partykularne interesiki władzy + zawiść miejscowych do ludzi zamożnych z zewnątrz + radość z nieszczęścia drugiego = wybory sołtysa Jeleniej Góry na 10 lat
~~ 11-05-2013 0:02
Sam jestem kierowcą i lubię podjechać gdzie tylko się da, ale żeby pchać się przez deptak aż pod sam ołtarz autem to trzeba mieć naprawdę zjaraną instalację pod deklem. Polactwo i kompleks posiadania auta, zwłaszcza na prowincji. Jestem przekonany, że prawdziwi niepełnosprawni najmniej się oburzyli.
~kenzo 11-05-2013 16:50
lenistwo lans siegnelo zenitu zenada !!!!!!
~panczo 11-05-2013 19:03
Brawo dla policji bo się nauczyli jak wszędzie w domu pod same drzwi na klatke schodową a w kościele pod sam ołtarz trzeba * uczyć kultuty a jak im nie pasuje niech jeżdżą do Chebzia tam dojadą pod sam ołtarz
~ford 12-05-2013 21:37
Niech POLICJA i ... ze S.M. Sami przestaną wożić tyłki po 1maja. A dopiero wymagają tego od innych.Ja się pytam gdzie tu jest Jeden i drugi Komendant .Idąc ostatnio ulicą, jechał samochód w wozie siedziało dwóch panów coś zajadali jadąc powoli nie byli w żadnej akcji a wieżli tyłki na zakażie.Znaczy że u nas w Jeleniej są równi i równiejsi.A Komęndańci nie wyćągają żadnych wniosków. Proponuje ukarać Komendantów to będą pilnowali stołków.
~wierny 12-05-2013 21:59
Głupota totalna. To był jedyny dojazd dla osób starych i niepełnosprawanych. Lokatorzy tez kiedyś będa starzy to wtedy zrozumieją innych
~ 14-05-2013 22:48
nareszcie !
~ada 17-05-2013 16:56
Przeszkadza to tym,ktorzy nie chodza do Kosciola,idacy Parafianie na msze swieta budza Ich Sumienia, wiec po co maja zyc w udrece,lepiej zabronic, Swiat juz tak zwariowal,ze wszystko przeszkadza,a najbardziej --poczawszy od Gory-Sejmu, ---az po Doly , nawet za czasow Komuny tego nie bylo. Ale """jaki Pan ,--taki Kram :::jaka Gora ,takie i Doly, a tak juz konczac,---mamy takich Rzadzacych,,--na jakich sami zaslugujemy,---co wybralismy-,to mamy. ada
~ada 17-05-2013 17:03
Parafianie sie kloca,,--a Djabel --rece Zaciera z radosci,---co chcial--to zrobil'''i Zlo bierze gore.!!!ada

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group