Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7418
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dobry występ w pierwszym turnieju Kinder+ Sport

Wtorek, 20 marca 2018, 19:13
Aktualizacja: 19:15
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Dobry występ w pierwszym turnieju Kinder+ Sport
Fot. użyczone
Dobry występ zanotowali młodzi zawodnicy z sekcji mini–siatkówki IKS–u Jelenia Góra, którzy 18 marca wzięli udział w rozgrywkach "Kinder+Sport" w Miliczu. Zawody te były wojewódzkimi eliminacjami Mistrzostw Polski w kategorii czwórek chłopców.

W zawodach wzięło udział 16 drużyn, podzielonych na 4 grupy. W grupach grano systemem każdy z każdym po jednym secie, a dwie najlepsze drużyny w grupach grały o miejsca 1-8. Pozostałe drużyny z miejsc 3-4 w swoich grupach, rywalizowały następnie o lokaty 9-16. W turnieju tym biorą udział tak mocne ośrodki siatkarskie jak Wrocław, Wałbrzych, Lubin, Jelcz-Laskowice czy Świdnica.

Nasi chłopcy zajęli w grupie drugie miejsce, pokonując drużyny Milicza oraz Legnicy i nieznacznie ulegając drużynie Jelcza-Laskowice. Dlatego też zajmując 2. miejsce w grupie grali o miejsca 1-8 na zakończenie zawodów. Po rozegraniu 11 setów, nasi chłopcy zajęli ostatecznie 8. miejsce w stawce 16 ekip.

Następny turniej już 7 kwietnia także w Miliczu. Jeśli tam osiągniemy podobny wynik lub lepszy, to zagramy w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Miliczu (29 kwietnia). - Jest to dobry wynik, zwłaszcza patrząc jak mocne ośrodki brały udział w zawodach. Nasi siatkarze zbierają cenne doświadczenie, które przyda się chłopcom podczas zawodów Ligi Młodzików, organizowanych przez DZPS. Turnieje te to początek serii imprez, w których młodzi siatkarze będą brać udział. Po dobrej grze, zostali zaproszeni na turniej do Legnicy (25 kwietnia). 28 kwietnia odbędzie się z kolei turniej w kategorii młodzików w hali ZST "Mechanik", w którym zagrają 4 zespoły klubowe. Oprócz występu chłopców zapraszamy na zawody dla dziewcząt. Terminarz wszystkich imprez dla dziewcząt i chłopców oraz przedszkolaków można zobaczyć na stronie klubowej Facebooka - komentuje prezes IKS-u Jelenia Góra, Jerzy Sarna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group