Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 8275
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobry nastrój ministra Schetyny

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 25 lutego 2008, 13:04
Aktualizacja: 18:52
Autor: TEJO
Fot. TEJO
W każdej gminie będzie boisko i – być może – uda się w regionie gościć jedną z drużyn, która weźmie udział w Mistrzostwach Europy w piłce nożnej w 2012 – o tym, między innymi, mówiono podczas poniedziałkowej konferencji prasowej wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych Grzegorza Schetyny.

Wiceszef rządu znalazł czas dla dziennikarzy po gali dla młodych sportowców z Dolnego Śląska. – Jesteśmy w klimacie sportowym – mówił. Dlatego spotkanie zdominowała ta tematyka.

G. Schetyna z Piotrem Borysem, członkiem zarządu województwa dolnośląskiego mówili o programie, dzięki któremu w każdej dolnośląskiej gminie będą boiska sportowe. Działania mają się zakończyć do 2012 roku. Jak powiedział minister, skuteczność będzie stuprocentowa.

Wróciły także nadzieje dolnośląskich miast na możliwość udzielenia gościny drużynom, które przyjadą do Wrocławia na Euro 2012. UEFA nie okazała się aż tak rygorystyczna i złagodziła przepis wyznaczający miejsca bazy ekip uczestniczących miejscowości. Kryterium był czas dojazdu. Wydłużono go do dwóch godzin (wcześniej była godzina) oraz odległości do 200 km (wcześniej było 100).

Tym samym Jelenia Góra oraz karkonoskie kurorty znów mają szansę na aktywne wzięcie udziału w mistrzostwach. – Zaoferowaliśmy bazę sportową przy ulicy Złotniczej. Obiekty będą przebudowane i unowocześnione – wtrącił Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry. Zainteresowane są także Karpacz, Szklarska Poręba oraz Piechowice.

Ale optymizm samorządowców złagodził sam wicepremier Schetyna mówiąc, że to nie rząd będzie decydował, kto kogo ugości na Euro. – Róbmy swoje i przygotujmy jak najlepszą ofertę. Do tego będę zachęcał wszystkich – podsumował Grzegorz Schetyna.

Wcześniej odniósł się także do wzrostu płac w policji oraz do przyszłości straży granicznej. – Pułap podwyżek ustalali związkowcy – podkreślił Schetyna nawiązując do wątpliwości, jakie budzi nowa siatka zarobków stróżów prawa. Wynika z niej, że policjant z 10-letnim stażem będzie zarabiał mniej niż nowo przyjmowany funkcjonariusz.

Co do straży granicznej, wicepremier Schetyna nie chciał się wypowiadać na temat łączenia jej oddziałów i w konsekwencji likwidacji niektórych z nich. Będzie to koniecznością po wejściu Polski do strefy Schengen. – O wszystkim zdecyduje rachunek ekonomiczny – powiedział wiceszef rządu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~kobza 25-02-2008 16:19
Zapewne minister Schetyna nie wyszczególnil , kto na te wszelakie podwyżki będzie robil - jak pulapy podwyżek ustalaja związkowcy , co jest nieporozumieniem w sluzbach mundurowych że są jakiekolwiek związki - bo nie wiadomo kto komu podlega i kto jest wazniejszy premier, minister czy związki ? a pieniądze czerpia z spolecznych pieniędzy czyli budżetu więc chyba nie muszą sie nikogo pytać tylko brać ile się wyniesie.
grzegorz_n 25-02-2008 16:58
Dlaczego Bóg pokarał mnie takim imieniem :-(
grzegorz_n 25-02-2008 17:27
...a bratu ksero nadał imię Jarosław:-(
grzegorz_n 25-02-2008 17:34
...dobrze, że siostra Danuta to nie to samo co Donek:-)
~regulamin złamany 25-02-2008 17:34
~wiarygodny 25-02-2008 18:14
do grzegorza n. A może ,że masz takie samo imię to Schetyna znajdzie ci pracę.
~merc 25-02-2008 18:44
Pan Schetyna powinien zająć się sprawami swojego resortu. Bo o aferze z podwójnymi mieszkaniami dla polcjantów/ oczywiście tych na górze /dowiedzieliśmy się od dziennikarzy a przecież jakieś służby kontrolujące za coś pieniądze biorą. te boiska to chyba w gestii Ministra Sportu a nie MSWiA. Przed wyborami Pan Schetyna obiecywał obwodnicę teraz obiekty sportowe. Jak widać obiecywać i marzyć każdy może.................
~Teo 25-02-2008 18:57
Wczoraj w Polsacie i na TV 4 dowiedziałem się ,że Jelenia Góra jest miastem ,które ma najlepsze w kraju drogi i powiedział o tym nasz Szanowny pan V-ce prezydent.Szok jakiego doznałem nie mija mi do dziś bo jak czytam na łamach Jelonki o naszych ulicach min; Lubańskiej Karkonoskiej,Kamiennogórskiej i wiele innych nie wspomnieć Cieplickiej dopiero nie dawno robionej ,a już dziurawej.To jak czytam dzisiejszą relację z pobytu pana V-ce premiera jakie mają być zmiany i co możemy oczekiwać to nasuwa mi się tylko jedno - jest to wielki kant nasi mili mieszkańcy.Myślę ,że władza karze nam realnie wierzyć w bajki !!!
grzegorz_n 25-02-2008 19:09
Wiarygodny, proszę Cię, wspomnij mu o mnie! Tylko broń Boże nie mów mu, że rodzicom moim na imię Antoni, Antonina...
piipi 25-02-2008 20:06
...do - (~Grzegorza_n)...moze taka "mala"zamianka Twojego imienia.....ja proponuje ~Koala_n ....
grzegorz_n 25-02-2008 20:45
Panie Schetyna, na pewno Pan czyta te komentarze, albo ktoś Panu przekaże jakie są echa Pańskiej wizyty w Jeleniej Górze. Nieważne moje obsesje imiennicze, ale właśnie Pani Julia Pitera w TVN24 kategorycznym tonem grzmiała, że państwo (władza – przyp. wł.) nie jest mamką urzędników. Że obywatel nie może czekać 10 lat na wydanie właściwej decyzji. Stawiam się zatem w obronie Pani Danuty Sulewskiej i pytam – kiedy pogoni Pan to nasze lokalne bagienko z wiceprezydentem Jerzym Łużniakiem na czele i ulży tej kobiecie z osiedla Czarnego! Zmilczenie tego problemu będzie oznaczało, że Pani Julia Pitera łże w żywo oczy!
~Wspaniały On 25-02-2008 21:46
Grzesiu! Danusi Sulewskiej na pewno pomoże twój znajmowy Pan Rawski, on się zna na nieruchomościach. Danusia też się już poznała z Rawskim. Tylko nie przyznawaj się do tego zaborskiego!
~do fana Rawskiego 25-02-2008 23:50
Pan Z. odszedł (i)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group