Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7657
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dobre wieści o obwodnicy

Czwartek, 12 sierpnia 2010, 14:47
Aktualizacja: Piątek, 13 sierpnia 2010, 8:01
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Dobre wieści o obwodnicy
Wielu zmotoryzowanych liczy, że obwodnica uwolni miasto od korków. Realiści są sceptyczni.
Fot. TEJO
Najpewniej za tydzień zostanie w końcu podpisana umowa z pewnym już wykonawcą obwodnicy południowej, jednym z legnickich konsorcjów. Sąd odrzucił zarzuty tyczące niewłaściwego rozstrzygnięcia procedur przetargowych, co zapaliło zielone światło przed rozpoczęciem inwestycji.

Przedłużenie się w czasie procedur przetargowych oraz rozstrzyganie protestów sprawiło, że harmonogram całej inwestycji mocno się opóźnił. – Wszystko miało być już wiadome zimą zeszłego roku, tymczasem jesteśmy na progu jesieni – powiedział dziś Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. Nadmienił też, że obwodnica jest jedną z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych w Jeleniej Górze.

Samorządowcy liczą, że termin oddania do użytku pierwszego etapu obwodnicy południowej wyznaczony na rok 2012, zostanie przedłużony. – Przed nami dwie zimy. Jeśli pogoda będzie łaskawa, nie powinno być opóźnienia w pracach, ale – ze względu na gwałtowne zjawiska w aurze, które towarzyszą nam ostatnio, trudno być pewnym sprzyjającej aury- dodał Jerzy Lenard.

Kwestią formalną pozostaje jeszcze akceptacja aneksu umowy przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Muszą też być gwarancje 50-procentowego udziału miasta. Cała inwestycja finansowana będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pierwotnie miała kosztować 125 milionów złotych. Ostateczny koszt zamknie się w kwocie około 83 milionów. Pierwszy odcinek obwodnicy połączy węzeł grabarowski z ulicą Sudecką (za dawną jednostką wojskową).

– Jeśli uda się dopełnić wszystkich formalności, umowa z legnickim wykonawcą zostanie uroczyście zawarta za tydzień – powiedział prezydent Marek Obrębalski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group