Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2342
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Do nieprzytomności świętował "osiemnastkę"

Czwartek, 14 stycznia 2016, 10:37
Aktualizacja: 10:41
Autor: SM
Jelenia Góra: Do nieprzytomności świętował "osiemnastkę"
Fot. Straż Miejska Jelenia Góra
Patrol pogotowia interwencyjnego Straży Miejskiej udał się do mężczyzny leżącego na chodniku pod wiatą MZK przy ulicy Sobieszowskiej w Jeleniej Górze. Okazał się nim pijany 18–latek, który w ten sposób „świętował” swoje urodziny.

Strażnicy posadzili mężczyznę na ławce i próbowali ustalić adres zamieszkania, ale chłopak nie był w stanie wskazać, gdzie mieszka. Na szczęście miał przy sobie dokument tożsamości. 18-latek miał do domu ok. pół kilometra, ale nie mógł tam trafić.

Strażnicy zawieźli go do domu i pozostawili pod opieką matki. Kobieta oświadczyła, że już od kilku dni syn tak świętuje osiągnięcie pełnoletności. Funkcjonariusze poprosili, aby mu przekazała, że doprowadzenie się do takiego stanu i spanie na chodniku przy ujemnych temperaturach powietrza może zakończyć się tragicznie.

- Apelujemy szczególnie do młodych osób nieznających swoich możliwości przy spożywaniu alkoholu, aby zapewniły sobie nocleg lub transport do domu po skończonej imprezie. Osoby pod silnym działaniem alkoholu, często idąc nocą i pieszo do miejsca zamieszkania, przewracają się i zasypiają na chodnikach lub trawnikach albo próbują przenocować na ławce. Pozorne rozgrzanie się alkoholem działa krótko i później następuje gwałtowne schłodzenie organizmu. To przy ujemnych temperaturach powietrza, o wiele niższych  przy gruncie, może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia takiej osoby – ostrzega Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group