Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 4884
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Do celu za darmo

Czwartek, 23 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 23 sierpnia 2007, 7:59
Autor: anzol
Kotlina Jeleniogórska: Do celu za darmo
Fot. Archiwum
Bezpłatne i bardzo dokładne rowerowe mapy dla cyklistów w Szklarskiej Porębie.

Są bardziej szczegółowe niż niektóre tzw. sztabówki. Zaznaczono na nich nie tylko powszechnie znane ścieżki rowerowe, lecz także dukty leśne i mało popularne trakty, po których można jeździć rowerem. To nietypowe mapy Karkonoszy i Gór Izerskich. O taką promocję swojej małej ojczyzny zadbali członkowie Stowarzyszenia Cyklistów Szklarska Poręba na Dwóch Kółkach.

O pieniądze na druk tego użytecznego wydawnictwa, które dla turystów jest bezpłatne, postarano się z funduszy Unii Europejskiej. Część środków pochodzi z budżetu miasta. Mapa ma formę ulotki rozdawanej w punktach odwiedzanych przez turystów na dwóch kółkach.

Mapa rozchodzi się jak świeże bułki. Nakład 10 tysięcy egzemplarzy okaże się najpewniej za mały. Już przygotowywane są dodruki.

Kolejna inicjatywa stowarzyszenia cyklistów zasługuje na pochwałę. A nie jest to pierwszy pomysł zapaleńców, którzy skutecznie promują Szklarską Porębę. Nie tylko wytyczają i oznakowują ścieżki rowerowe wokół kurortu pod Szrenicą. Są też pomysłodawcami takich przedsięwzięć, jak – między innymi – „kwatera dla rowera”. Dzięki temu wiele pensjonatów i ośrodków stało się miejscami przyjaznymi dla cyklistów: zaopatrzono je w rowerowe parkingi oraz miejsca, gdzie można rower naprawić w razie awarii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group