Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 12156
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Do akcji mercedesem zamiast wysłużonym jelczem

Czwartek, 1 grudnia 2011, 9:46
Aktualizacja: Piątek, 2 grudnia 2011, 8:06
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Do akcji mercedesem zamiast wysłużonym jelczem
Fot. Mateusz Wierzejski
Fabrycznie nowy wóz strażacki za około 750 tys. zł przekazano wczoraj oficjalnie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobieszowie. Zastąpi on ponad 20–letniego jelcza.

– Na ten samochód czekaliśmy wiele lat. Do tej pory pracowaliśmy na wysłużonym Jelczu, który często się psuł i spalał 31 litrów na 100 km. Nowy sprzęt z pewnością poprawi jakość naszej pracy – mówił Daniel Krajewski, naczelnik OSP Sobieszów. W sobieszowskiej OSP służbę pełni 22 strażaków

Nowy wóz strażacki został zakupiony z unijnego programu EWT Polska – Saksonia. W ramach dofinansowanego projektu strażacy z OSP Sobieszów wraz z niemieckim partnerem z Boxberg wezmą tez udział w szeregu wspólnych akcji szkoleniowych, w tym usuwania skutków powodzi, zagrożeń lodowych, wypadków kolejowych z materiałami niebezpiecznymi. Strażacy przeprowadzą też warsztaty dla dzieci na temat zadań wozu strażackiego w sytuacji klęsk żywiołowych. Wartość całego projektu to niemal 785 tys. euro.

Nowy wóz strażacki to Mercedes Benz Atego o mocy 286 koni mechanicznych, z napędem na cztery koła, wspomaganiem kierownicy, zautomatyzowaną skrzynią biegów, zewnętrznym reflektorem pogorzeliskowym, zbiorniku wody o pojemności 2,5 m sześciennego, długości 8 m i szerokości 2,5 m. Dodatkowo wyposażony jest cztery komplety aparatów powietrznych i sygnalizatory bezruchu oraz pilarki do drzewa i betonu oraz wiele innych dodatków. Jego cena to 743 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group