Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6492
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dni Muzyki Pasyjnej. Od dziś w Filharmonii Dolnośląskiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 28 marca 2012, 10:02
Aktualizacja: 10:02
Autor: Agrafka
Dwa koncerty stanowią repertuar tegorocznych III Dni Muzyki Pasyjnej, cyklicznej imprezy, na którą zaprasza Filharmonia Dolnośląska.

W środę, 28 marca, o godz. 19 będzie okazja, aby wysłuchać kameralnego koncertu zatytułowanego “Bądź pozdrowion Krzyżu Święty”. Wystąpią: Bogdan Makal (bas, baryton), Magdalena Wachowska (sopran) oraz Tomasz Kaczmarek (fortepian). O muzyce opowie Janusz Telejko, a w programie – pieśni pasyjne i pokutne Moniuszki, Dworzaka, Brahmsa i Jenkinsa. Bilety: 10 i 20 złotych.

Z kolei w piątek (30 marca) o godz. 19 w Filarmonii Dolnośląskiej zabrzmią fragmenty oratorium “Mesjasz” Haendla. Zaśpiewają soliści (Michalina Bienkiewicz, Małgorzata Przybysz, Tomasz Tracz, Kamil Kazanowski) oraz Chór Dziecięcy “Iuventus, gaude!” z Jablonca nad Nisou. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej, którą poprowadzi Sławek A. Wróblewski. Słowo o muzyce – Elżbieta M. Terlega. Bilety: 40 i 50 złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Co mnie to 28-03-2012 16:40
Co mnie to obchodzi?
~bezpasyjny 28-03-2012 18:33
Nie dla mnie ten rodzaj muzyki. Wzdychanie w uniesieniu i wspominanie cierpienia człeka z Nazaretu , który miał nas zbawić, bo tak chciał Stwórca? Każda dekada to lokalne lub kontynentelne konflikty zbrojne i setki tysięcy zabitych -jeśli nie miliony. Klęski żywiołowe bez żadnego wpływu Stwórcy na wydarzenia spowodowane ruchami ziemi ,zmianą klimatu i układami międzyplanetarnymi. Ale tym ,którzy są głeboko przekonani o celowości męczeńskiej śmierci Mesjasza życzę wielu wzruszeń i niezapomnianych doznań artystycznych.
Bluszcz 28-03-2012 22:56
Nie wiem jak to sie wklei ale po przeczytaniu poprzedniego postu wyciągnąłem ten tekst z mojego archiwom. znowu wypiłem oczami piołun cudzego żalu obudzone wspomnienia szczypią myśli zapach stęchłego umysłu podchodzi do gardła sumienie wypala brunatne znaki na świadomości szalone myśli błędne kręgi szukające odkupienia drewniany krzyż w ogniu pierwszych promieni nie odpuści win. nikt nie powie wstań i idź Łazarzu powracająca pogarda czynów spełnionych a Ty patrzysz jak przebudowują świątynie w tani komis układają na półkach sakramenty w promocyjnych cenach i złote cielce monstrancje dla wybranych ludzie w kupieckich kitlach sutann. mają też niebo w ofercie ale to zbyt drogi luksus dla szukających wsparcia. Nie wiem czy to jest strawne Jeśli nie to Przepraszam. oskar591@interia.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group