Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 11742
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Dla potrzeb rajdu przepchali zaparkowane auto. Właściciel żąda odszkodowania

Środa, 1 maja 2013, 10:37
Aktualizacja: Czwartek, 2 maja 2013, 7:06
Autor: Angela
Podgórzyn: Dla potrzeb rajdu przepchali zaparkowane auto. Właściciel żąda odszkodowania
Fot. Świdkowie
Sporo emocji wzbudziło Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Wójta Podgórzyna w kolarstwie szosowym, które w niedzielę (28.04) odbyło się w Podgórzynie. I nie chodzi tu tylko o emocje sportowe. Tuż przed rajdem mieszkańcy i zawodnicy przestawili busa. Mam zdjęcia jak 20. ludzi na siłę przestawia mi auto, przy okazji wgniatając maskę – skarży się Grzegorz Sawicki z ul. Żołnierskiej. – Jest to próba wyłudzenia odszkodowania – ripostuje świadek i współorganizator imprezy.

Grzegorz Sawicki relacjonuje, że jego auto zostało przestawione podczas jego nieobecności.

- Sąsiad zrobił zdjęcia jak 20. ludzi wypycha busa pozostawionego na hamulcu i biegu – mówi właściciel pojazdu. – To jest niewyobrażalne. Nie było żadnych informacji, że proszą o nieparkowanie aut. Rozwiesili tylko kartki, że na czas rajdu ulica będzie zamknięta dla ruchu. To wszystko. Ale na tym, że przepchali busa na środek skrzyżowania nie koniec.

Pozostawili go tam po rajdzie na samym środku skrzyżowania już po zdjęciu barierek. Dobrze, że nikt w niego nie uderzył – dodaje Grzegorz Sawicki.

Organizator Wiesław Kucab, prezes Karkonoskiego Stowarzyszenia Cyklistów, nie chciał z nami rozmawiać, odmówił komentarza w tej sprawie. Zgłosił się do nas jednak świadek, zawodnik i współorganizator imprezy Waldemar Twardziszewski.

- Widziałem całe zdarzenie – mówi. – Auto było zaparkowane nie całe trzy metry od skrzyżowania, gdzie miała być pętla zawodów. Wystawało tyłem na ulicę. Nie można było ustalić właściciela pojazdu. Organizator powiedział, że jeśli auto będzie tam stało, zawody nie odbędą się. Kilku ludzi, okolicznych mieszkańców i zawodników, przepchało go w bezpieczne miejsce do barierek. Nikt jednak niczego nie powgniatał. Samochód został rzeczywiście na tym skrzyżowaniu po zdjęciu barierek, ale to dlatego, że nikt nie chciał już go ruszać. Właściciel wezwał policję. Poinformowaliśmy, że impreza jest ubezpieczona. Kierowca poprosił o polisę i powiedział, że sam to już sobie załatwi. Nie miał żadnych pretensji. Na tym się skończyło, a teraz ten człowiek próbuje zrobić z tego aferę. My również porobiliśmy zdjęcia samochodu, który przed przepchaniem był już cały poobijany i powgniatany. Moim zdaniem to próba wyłudzenia pieniędzy – dodaje Waldemar Twardziszewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
810
Jest nowy
6%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group