Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6842
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dla bezpieczeństwa

Piątek, 6 marca 2020, 10:22
Aktualizacja: Sobota, 7 marca 2020, 10:39
Autor: WAC
Jelenia Góra: Dla bezpieczeństwa
Fot. WAC
Wczoraj (5.03) w sali Transgranicznego Centrum Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie, podczas którego zostało podpisane porozumienie pomiędzy Powiatem Jeleniogórskim, a Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze.

Samorząd powiatowy orz podlegający Urzędowi Marszałkowskiemu WODR mają współpracować przy realizacji działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz edukacji. Już podczas organizowanego 14 czerwca przez Starostwo Powiatowe Ekopikniku, WODR wystawi swoje symulatory zderzeń i zapiętych pasów. Efektem porozumienia będzie też szkolenie jakie WODR przeprowadzi dla 17 pracowników starostwa z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, radzenia sobie z sytuacjami stresowymi, które na co dzień zdarzają się na drodze.

Dzisiejsze porozumienie jest kontynuacją dobrej współpracy powiatu z Urzędem Marszałkowskim, któremu podlega WODR - mówi starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski. - Będziemy razem realizować szereg działań. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy się mogli pochwalić powstaniem przy jednej ze szkół podstawowych na terenie powiatu miasteczka ruchu drogowego. W tej chwili rozpatrywane są różne lokalizacje. Zależy nam, żeby miasteczko było dostępne nie tylko dla dzieci w danej szkole, żeby rodziny z dziećmi mogły tu jeździć i aby uczniowie z innych placówek mogły tam zdobywać karty rowerowe - wylicza starosta.

Twoja reakcja na artykuł?

9
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
27%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
1
7%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group