Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 12429
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Disco Jelenia Góra Główna bez taksówek?

Poniedziałek, 3 listopada 2008, 8:11
Aktualizacja: 8:11
Autor: Angela/ Ania
JELENIA GÓRA: Disco Jelenia Góra Główna bez taksówek?
Z dawnej hali głównej wydzielono większość powierzchni i oddzielono od niej pomieszczenia kasowe ścianką działową. Za nią – być może – powstanie dyskoteka.
Fot. TEJO
W wyremontowanym jesienią gmachu dworca głównego w Jeleniej Górze – obok kas i wygodnej poczekalni – wydzielono już część, która pozwoli potencjalnemu inwestorowi na wykorzystanie jej w dowolny sposób. Czy powstanie tam dyskoteka, a istniejący przed stacją od „zawsze” postój taksówek będzie przeniesiony?

Jej powierzchnia jest wystarczająco duża, żeby mogła w niej powstać dyskoteka – o czym mówiono już przed rozpoczęciem prac remontowych. Wówczas spółka Nieruchomości PKP dementowała te wieści. W najbliższych dniach zostanie rozstrzygnięty przetarg, który może przesądzić o tym, co na dworcu będzie. Gra jest warta świeczki, bo powierzchnia wyłączona z dotychczasowego wnętrza ma ok. 1.200 – 1.300 m2

– Wydzielona część dworca pozwala na przeznaczenie jej do szerokiego wachlarzu usług, wiemy już, że są potencjalni inwestorzy. Są jednak usługi, które nie mogą być prowadzone na dworcu i to ograniczy zainteresowanych – wyjaśnia Ryszard Pluciński, dyrektor rejonu dworców PKP we Wrocławiu.

Cieszy nowy wygląd obiektu, lecz też smuci brak wyobraźni w sposobie jak przerobiono wejście na dworzec. Osoby, które zadecydowały o zmianie organizacji ruchu (główne drzwi są zamknięte, a na dworzec wchodzi się bocznymi, w których zainstalowano automatyczne drzwi na fotokomórkę), nie pomyślały bowiem o organizacji postoju taksówek.

– Żeby wejść do poczekalni, każdy, kto przyjeżdża samochodem musi z bagażami wykonywać slalom między stojącymi na wprost drzwi taksówkami – mówi jeleniogórzanin, Zbyszek Leszek.

Taksówkarze nie zamierzają ustąpić, bo jak twierdzą, od lat mają tam swoje miejsca postojowe, z których rezygnować nie zamierzają. Jerzy Bigus, wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, rację przyznaje pasażerom.

- Uważam, że powinno być to zmienione, ale taką decyzję możemy podjąć dopiero po tym, jak z pisemną prośbą wystąpi do nas zarządca budynku – mówi zastępca dyrektora, Jerzy Bigus.

– Nie miałem żadnych sygnałów, że stojące przed wejściem taksówki komukolwiek przeszkadzają, ale jeśli tak jest, miejsca postoju zostaną zmienione – zapewnia Ryszard Pluciński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
979
Jest nowy
7%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group