Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3611
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dickens w „Norwidzie”

Sobota, 5 grudnia 2009, 9:20
Aktualizacja: Niedziela, 6 grudnia 2009, 22:13
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Dickens w „Norwidzie”
Fot. TEJO
Dawno nie widziane na jeleniogórskiej scenie przedstawienie teatru familijnego będzie w okresie przedświątecznym królowało na afiszach Teatru im. Norwida. To „Scrooge. Opowieść wigilijna” wg Dickensa w reżyserii Henryka Adamka.

Premierę sztuki, w której gra niemal cały zespół Teatru Norwida, zapowiedziano w dzień św. Mikołaja – w niedzielę (6 grudnia) o godz. 19. W mrocznym Londynie epoki wiktoriańskiej pojawią się: Magdalena Kępińska, Iwona Lach, Anna Ludwicka, Marta Łącka, Małgorzata Osiej-Gadzina, Jarosław Góral , Andrzej Kępiński, Igor Kowalik, Kazimierz Krzaczkowski, Robert Mania, Jacek Paruszyński oraz Bogusław Siwko. W roli tytułowej zobaczymy Jacka Grondowego. Dodatkowo w sztuce występują dzieci. W nadchodzącym tygodniu sztukę będzie można obejrzeć: 8 grudnia (godz. 10 i 19), 9 i 10 grudnia – o godz. 10, 11 grudnia – o godz. 10 i 19.

Premierze towarzyszyć będą dwa inne wydarzenia. – Tuż po spektaklu powrócimy na chwilę – nie tylko we wspomnieniach – do Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych. Będzie to możliwe dzięki obecności znakomitych gości, którzy potwierdzili swój przyjazd – zapowiada Urszula Liksztet, kierownik literacki TN. – Mowa o Kamilu Maćkowiaku i Waldemarze Zawodzińskim, twórcach zwycięskiego spektaklu XXXIX JST. Gościom wręczone zostaną, ufundowane i wykonane przez Dariusza Milińskiego, nagrody.

Przed premierą, o godz. 18 w Galerii Skene, na parterze gmachu Teatru im. Norwida, odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej „Miasta i ogrody” Macieja Kuszela. Jednym z walorów zdjęć autora jest niezwykła jakość powiększeń uzyskiwanych z negatywu wielkoformatowego. Wstęp na wernisaż – wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group