Sobota, 11 lipca
Imieniny: Karoliny, Olgi
Czytających: 2648
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Deszczowe Łysogórki – video

Wiadomości: Jelenia Góra/Dziwiszów
Czwartek, 9 lipca 2009, 18:26
Aktualizacja: 18:32
Autor: ahawer/Michał Rażniewski
Drugie z pięciu zawodów cyklu Łysogórki MTB za nami. I podobnie jak miesiąc temu pogoda była deszczowa, w górnych partiach Łysej Góry panowała mgła. Dosłownie wszystko ociekało wodą, a błota na trasie było grubo powyżej normy.

Na ścieżkach górskich i wykoszonych nartostradach mikrostacji było niezwykle ślisko. Zawodnicy cudem zachowywali równowagę. Było sporo wywrotek, na szczęście niegroźnych.
Już po zakończeniu wyścigu, jego uczestnicy z przymrużeniem oka opowiadali o miękkich lądowaniach w błotnistej mazi na poboczach trasy. Do mety dojeżdżali kompletnie mokrzy, a ich kostiumy były tylko jednego koloru - szarego jak święta ziemia.

Teraz popatrzmy na zmagania kolarzy z pogodą. Można zaryzykować stwierdzenie - było jak w basenie... No i lało jak z cebra... A na mecie wywiady... dyplomy, medale. Popatrzmy... Słychać było ciężkie oddechy bikerów, chlupot błota pisk hamulców, i... deszcz bębniący o parasol... Nasza kamera nie zmokła na szczęście. Zapisała na swoim dysku prawie wszystko... Oto cross-country w Górach Kaczawskich.

W zawodach brali udział zawodnicy z Jeleniej Góry, Legnicy, Kamiennej Góry, Piechowic, Mirska, Podgórzyna, i Lubawki. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: Julia Walczak (Jelenia Góra), Jakub Zięcik (Jelenia Góra), Dominika Niemiec (Kamienna Góra), Piotr Jaworski (Jelenia Góra), Magdalena Baranowska (Jelenia Góra), Dariusz Zasada (Jelenia Góra), Andrzej Hernik (Legnica).

Szczegółowe wyniki tutaj
.

Film pokazujący walkę bikerów na trasie

value="http://www.dailymotion.pl/swf/x9proe" /> name="allowFullScreen" value="true" /> value="always" /> type="application/x-shockwave-flash" width="420" height="339"
allowFullScreen="true" allowScriptAccess="always">

II Łysogórki
2009

by href="http://www.dailymotion.com/razmich">razmich

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 9-07-2009 18:42
no to się pogoda popisała
rex3 9-07-2009 18:44
o pozdro dla zawodników

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group