Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 4341
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Dziwiszów: Deszczowe Łysogórki – video

Czwartek, 9 lipca 2009, 18:26
Aktualizacja: 18:32
Autor: ahawer/Michał Rażniewski
Drugie z pięciu zawodów cyklu Łysogórki MTB za nami. I podobnie jak miesiąc temu pogoda była deszczowa, w górnych partiach Łysej Góry panowała mgła. Dosłownie wszystko ociekało wodą, a błota na trasie było grubo powyżej normy.

Na ścieżkach górskich i wykoszonych nartostradach mikrostacji było niezwykle ślisko. Zawodnicy cudem zachowywali równowagę. Było sporo wywrotek, na szczęście niegroźnych.
Już po zakończeniu wyścigu, jego uczestnicy z przymrużeniem oka opowiadali o miękkich lądowaniach w błotnistej mazi na poboczach trasy. Do mety dojeżdżali kompletnie mokrzy, a ich kostiumy były tylko jednego koloru - szarego jak święta ziemia.

Teraz popatrzmy na zmagania kolarzy z pogodą. Można zaryzykować stwierdzenie - było jak w basenie... No i lało jak z cebra... A na mecie wywiady... dyplomy, medale. Popatrzmy... Słychać było ciężkie oddechy bikerów, chlupot błota pisk hamulców, i... deszcz bębniący o parasol... Nasza kamera nie zmokła na szczęście. Zapisała na swoim dysku prawie wszystko... Oto cross-country w Górach Kaczawskich.

W zawodach brali udział zawodnicy z Jeleniej Góry, Legnicy, Kamiennej Góry, Piechowic, Mirska, Podgórzyna, i Lubawki. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: Julia Walczak (Jelenia Góra), Jakub Zięcik (Jelenia Góra), Dominika Niemiec (Kamienna Góra), Piotr Jaworski (Jelenia Góra), Magdalena Baranowska (Jelenia Góra), Dariusz Zasada (Jelenia Góra), Andrzej Hernik (Legnica).

Szczegółowe wyniki tutaj
.

Film pokazujący walkę bikerów na trasie

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
968
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group