Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 7342
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Deskorolkowcy bez skate parku

Czwartek, 12 maja 2011, 9:05
Aktualizacja: 9:05
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Deskorolkowcy bez skate parku
Fot. TEJO
Młodzi jeleniogórzanie, których pasją jest jazda na deskorolkach i rolkach kolejny raz apelują do władz miasta o otworzenia chociażby jednego skate parku. Jeszcze w minionym roku na terenie miasta funkcjonowały dwa takie obiekty: przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze oraz w Cieplicach. Obecnie są zamknięte.

Skate park przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze został zamknięty we wrześniu minionego roku ze względu na zły stan techniczny jego nawierzchni. Choć w planach był jego remont, w budżecie miasta nie znalazły się na ten cel pieniądze.

Koszt jego modernizacji szacuje się na 20 tys. zł. Obecnie przy tym obiekcie realizowana jest przebudowa boiska w ramach przygotowań do Euro 2012.
– Ten skate park został zamknięty przez wzgląd na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Wkrótce płyta boiska przy ul. Złotniczej, jak i cały teren wokoło będzie przebudowywany na centrum treningowe dla drużyn biorących udział w rozgrywkach Euro 2012. W ramach tego zadania zaplanowany jest również remont nawierzchni skate parku, ale kiedy młodzież będzie mogła ponownie korzystać z tego obiektu, nie wiadomo – mówi Ireneusz Taraszkiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze.

W ostatnim czasie zamknięty został natomiast drugi ze skate parków, który był zlokalizowany przy ulicy Cieplickiej w Cieplicach. Na jego terenie prowadzone są bowiem roboty budowlane dotyczące modernizacji zespołu pocysterskiego. Na teren skate parku wjechały koparki, a urządzenia służące do zjeżdżania zostały zdemontowane.

Władze miasta zapewniają, że miłośnicy deskorolek i rolek jeszcze tego roku doczekają się na otwarcie skate parku. Nie wiadomo jednak kiedy i gdzie. – Analizujemy lokalizację i możliwości sfinansowania tego przedsięwzięcia. Chcemy by taki obiekt został otwarty jeszcze przed wakacjami lub na ich początku. Żadne konkrety w tym temacie jeszcze nie zapadły – mówi Cezary Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group