Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6671
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Deski dla ochrony

Środa, 31 października 2018, 6:10
Aktualizacja: Wtorek, 6 listopada 2018, 7:25
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Deski dla ochrony
Fot. Angelika Grzywacz– Dudek
Z takim pytaniem zadzwoniła do naszej redakcji pani Danuta, mieszkanka Alei Wojska Polskiego w Jeleniej Górze. – Drzewa przy naszej alei od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Matejki zostały poprzykładane ohydnymi deskami z odzysku, a do tego okręcono drutem. Czyj był to pomysł i jak długo zabytkowa aleja będzie tak oszpecona? – pyta oburzona jeleniogórzanka.

Jak się dowiedzieliśmy w Urzędzie Miasta, deski przy drzewach zostały ustawione do ochrony drzewostanu przed ciężkim sprzętem, bo na Alei Wojska Polskiego wykonywane są prace na zlecenie firmy Wodnik.

- Jest to duża inwestycja - trwa na Al. Wojska Polskiego wymiana sieci wodno-kanalizacyjnej – informuje Zbigniew Rzońca, rzecznik prasowy firmy Wodnik w Jeleniej Górze. – Prace zakończą się w przyszłym roku, ale będą tak prowadzone tak, by były jak najmniej uciążliwe dla pieszych i zmotoryzowanych. Będą wykonywane tzw. metodą przeciskową pod chodnikiem, a nie na drodze. Wszystko po to, by zminimalizować utrudnienia dla kierowców. Ponadto roboty będą prowadzone etapami, na poszczególnych odcinkach alei – dodaje Z. Rzońca.

Deski, które pojawiły się przy drzewach mają więc ochronić je przed uszkodzeniami koparek i innego ciężkiego sprzętu.

- Nie zawsze udaje się kierować takim sprzętem co do centymetra, więc by uniknąć uszkodzeń drzew koparkami, zabezpieczono je deskami – wyjaśnia Cezary Wiklik, rzecznik UM. – Podobne rozwiązanie zastosowano podczas rewitalizacji Parku Zdrojowego – dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

42
68%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
3%
Nudzi
2
3%
Smuci
5
8%
Złości
11
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group