Dziwiszów - boisko: Derby dla Pub Gola

Niedziela, 16 maja 2010, 18:19
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 maja 2010, 15:16
Autor: arec
W meczu z Chojnikiem piłkarze Pub Gola potwierdzili dobrą formę w rundzie wiosennej. Podopieczni Lecha Walczaka w 21 kolejce rozgrywek A klasy wygrali z rywalem zza miedzy 5:2.

Mecz pomiędzy dwoma jeleniogórskimi klubami został rozegrany na stadionie Piasta w Dziwiszowie, ponieważ na stadionie przy ul. Lubańskiej odbywała się Karkonoska Wystawa Psów Rasowych.

Od pierwszych minut na boisku przeważał Pub Gol. Już w 15 minucie podopieczni Lecha Walczaka wyszli na prowadzenie, kiedy po dośrodkowaniu w pole karne celnym strzałem popisał się Jacek Hobgarski. W 17 minucie Pubowicze rozegrali identyczną akcję. Tym razem egzekutorem okazał się Jakub Wyderkowski.

Kiedy Jacek Hobgarski po raz drugi pokonał bramkarza Chojnika zanosiło się na pogrom. W 20 minucie napastnik Pub Gola uciekł obrońcom i wykorzystał wyjście bramkarza drużyny przeciwnej na 5 metr. Po precyzyjnym technicznym uderzeniu piłka przelobowała Grzegorza Olczyka i było już 3:0.

Przy wyraźnym prowadzeniu Pubowicze nie rezygnowali z dalszych ataków. Chojnik od czasu do czasu odpowiadał kontrami, ale te nie mogły przebić się przez formację defensywną przeciwnika. W 41 minucie ponownie do głosu doszedł Pub Gol. Adrian Lis otrzymał dalekie podanie ze środka boiska i dośrodkował w pole karne, tam znakomicie obrońcom wymknął się Jakub Wyderkowski i było już 4:0.

Na przerwę ciepliczanie schodzili w kiepskich nastrojach, ale nie zamierzali składać broni, co udowodnili w drugiej połowie. Pierwszy kwadrans gry po przerwie nadal przebiegał pod dyktando Pubowiczów. Efektem tego była kolejna bramka. W 60 minucie po zamieszaniu w polu karnym i niefrasobliwości obrońców Chojnika Jakub Wyderkowski przejął piłkę od przeciwników, minął bramkarza i podniósł prowadzenie swojej drużyny na 5:0, ustanawiając tym samym hat-trick.

Trzy minuty później odpowiedział Chojnik. Po nieudanej pułapce offsidowej Pub Gola i dośrodkowaniu z prawej strony Łukasz Bibik pokonał Andrzeja Ambrożego. W 75 minucie Goalkeeper Pub Gola ponownie musiał wyciągać piłkę z siatki. Drugą bramkę dla Chojnika zdobył Krzysztof Kieć.

W końcówce meczu ciepliczanie dążyli do zmniejszenia rozmiarów porażki. Zepchnęli rywali na ich połowę boiska, częściej stwarzali okazje bramkowe, ale wynik nie uległ już zmianie i w A klasowych derbach Jeleniej Góry Pub Gol wygrał z Chojnikiem 5:2.

Chojnik Jelenia Góra – Pub Gol Jelenia Góra 2:5
Bramki dla Chojnika: Bibik, Kieć
Bramki dla Pub Gola: Wyderkowski×3, Hobgarski×2

Chojnik: Olczyk, Kaczorowski (Bibik), Modrzyk, Sopinka, Gurazda, Jurkiewicz, Gdeczyk, Kieć, Soboń, Maląg, Kołodziej.

Pub Gol: Ambroży, Ochlik, Pieroń, Zieliński, O. Gawroński, Lis (Mrowca), Bakaszyński, Żegota (A. Gawroński), Chromik, Hobgarski, Wyderkowski.