Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 7236
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Debatowali o nadwadze i otyłości

Niedziela, 27 października 2019, 10:29
Aktualizacja: Wtorek, 29 października 2019, 13:17
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Debatowali o nadwadze i otyłości
Fot. Przemek Kaczałko
"Otyłość skraca życie" – pod takim hasłem odbyła się pierwsza w naszym mieście debata lekarzy specjalistów, której organizatorem było Centrum Kompleksowego Leczenia Otyłości "Dobre Miejsce" z siedzibą w Zachełmiu. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej.
Patrząc okiem psychiatry z wieloletnim stażem na otyłość i zaburzenia emocjonalne wiem, że to ma bardzo duże znaczenie - podkreśliła Renata Ostrowska-Stopczyńska, specjalistka psychiatrii dzieci i młodzieży. - Nawet do 50 proc. społeczeństwa ma problem z nadwagą i otyłością. Wyliczone jest, że każdy kilogram nadwagi skraca nam życie o 3,5 miesiąca - dodała
W tym roku podano, że w populacji badanych osób wykryto, że 62 proc. kobiet i 58 proc. mężczyzn jest otyłych. To przerażające - podawała kolejne dane statystyczne Barbara Węglarz, dietetyczka. - Ostatnio na jednym ze spotkań w Jeleniej Górze sama obserwowałam uczestników i na 20 osób aż 16 miało nadwagę lub otyłość - dodała dietetyczka.

W trakcie debaty wypowiadali się specjaliści z różnych dziedzin medycyny - kardiologii, pediatrii, chorobach wewnętrznych, pulmonologii, fizjoterapii, itd. Było to również okazja do dyskusji ze specjalistami.

Ludzie nie widzą swojej otyłości - pierwsze kilogramy, które przybieramy - po prostu kupujemy większy rozmiar ubrań. Nadwaga to już problem, a otyłość pierwszego stopnia to poważna choroba. Wielokrotnie rozmawiałam ze swoimi pacjentami uczulając ich. Mówię, że trzeba iść do specjalisty, a oni mówią, że to tylko parę kilogramów - mówiła B. Węglarz.

W ramach spotkania w Książnicy Karkonoskiej każdy zainteresowany mógł zbadać sobie tkankę tłuszczową, ilość wody w organizmie, swój wiek metaboliczny, swoje BMI.

Twoja reakcja na artykuł?

7
54%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
15%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
849
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group