Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 11511
Zalogowanych: 81
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Dary zza Odry i Nysy

Poniedziałek, 5 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:34
Autor: TEJO
Ciepłe ubrania to prezent, jaki najubożsi i potrzebujący dostaną we wtorek w dniu św. Mikołaja. Darczyńcami są Polacy, którzy na stałe mieszkają w Niemczech.

- Na pomysł takiego podarunku wpadł Władysław Pisarczyk, szef Stowarzyszenia Polaków w Niemczech "Rodło" - mówi Zbigniew Ładziński z Jeleniej Góry, koordynator akcji i członek Rotary Club.
W miniony weekend z Niemiec wróciła ciężarówka załadowana odzieżą dla dzieci, młodzieży i starszych. Siedmiotonowego tira użyczył Tadeusz Matuszewicz z Gryfowa Śląskiego.

- Odzież jest nowa lub lekko używana, czysta i wyprasowana. Na pewno przyda się zimą w placówkach opieki społecznej - usłyszeliśmy od Zbigniewa Ładzińskiego.

Część darów zostanie przekazana potrzebującym w Gryfowie Śląskim. Pozostałe trafią do domów dziecka, placówek opiekuńczych oraz schroniska dla bezdomnych mężczyzn Św. Brata Alberta w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy popierasz imprezy biegowe w Jeleniej Górze?

Oddanych
głosów
548
Tak - świetny pomysł
60%
Nie - za duże utrudnienia dla mieszkańców
28%
Nie mam zdania
12%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Jak maksymalnie wykorzystać potencjał mózgu?
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Pogoda
Ciepły wieczór, w Jeleniej Górze 10 na plusie
 
112
Zderzenie Forda i Nissana w Radomierzu
 
Aktualności
Przeżyjmy to jeszcze raz – Jeleniogórska Dziesiątka
 
112
18–letnia motocyklistka, unikając zderzenia, wzorcowo "położyła" motocykl na ulicy
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group