Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6925
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Darmowe "korki" w sieci

Środa, 3 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 3 października 2007, 7:39
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Darmowe "korki" w sieci
Fot. Archiwum
Portal matematyczny pomoże tym, którzy nienawidzą królowej nauk.

Kolejna nowinka dla uczniów w Internecie. Tym razem z pomysłem wystąpił wrocławski magistrat i postanowił pomóc uczniom, którzy nie radzą sobie z matematyką.

Powstała witryna matematyczna, gdzie niechętni temu przedmiotowi znajdą korepetycje, wskazówki on-line, mnóstwo gier logicznych, quizów a także poważnych zadań, które na pewno pomogą przed ważnymi sprawdzianami, testami i egzaminami.

Nauczyciele znajdą na portalu gotowe scenariusze ciekawych lekcji, materiały na kółko matematyczne, giełdę pomysłów, podpowiedzi, jakie zadania przygotować na sprawdzian, a nawet vademecum belfra. Dowiedzą się też, jak uczyć najbardziej uzdolnionych matematycznie i gdzie takich uczniów kierować.

Jeśli portal się sprawdzi, wrocławski magistrat uruchomi podobne z fizyki i chemii. Portal jest inicjatywą dwóch matematyków: prezydenta Rafała Dutkiewicza i rektora Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Leszka Pacholskiego. Powstał jako część programu EIT Plus, który ma przygotować grunt pod Europejski Instytut Technologiczny.

Z internetowych „korków” mogą także skorzystać uczniowie z Jeleniej Góry. Witrynę umieszczono pod adresem http://www.matematyka.wroc.pl/
Donosi o tym środowa Gazeta Wyborcza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group