Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7157
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Damy i rycerze witali wiosnę w SP13

Środa, 22 marca 2017, 8:38
Aktualizacja: 8:41
Autor: SP 13
Jelenia Góra: Damy i rycerze witali wiosnę w SP13
Fot. Użyczone/SP 13
Bardzo oryginalnie przywitała wiosnę jeleniogórska Trzynastka. Zorganizowano tu Wiosenny Turniej Rycerski dla klas IV–VI , w którym uczniowie wzięli udział w szeregu potyczek, walcząc o tytuł Damy i Rycerza roku 2017.

Chłopcy musieli między innymi pokonać złego smoka, stoczyć walkę o kwiatek, a dziewczęta przygotowywały wiosenne kreacje, zbierały kwiatki i ćwiczyły grację. Zorganizowano też konkurencje wspólne dla rycerzy i dam - taniec wokół krzeseł i cieszący się największą popularnością bieg na nartach.

Imprezę uświetnił pokaz walk w wykonaniu zaproszonych wojów wczesnośredniowiecznych z HundSkram, którzy wprowadzili wszystkich w historyczny klimat.

Turniej odbywał się pod czujnym okiem dyrektor szkoły Barbary Marszałek - Szurek, która wcieliła się w postać królowej i po każdej konkurencji nadawała zwycięzcom tytuł Damy i Rycerza. Imprezie przyświecał cel popularyzacji „odwiecznych praw rycerskich, grzeczności, galanterii i uczynności, a takoż sztuki rycerskiego rzemiosła”.

W tym czasie uczniowie klas młodszych w barwnym, tradycyjnym korowodzie z Marzanną, przeszli ulicami naszego miasta, przypominając mieszkańcom, że właśnie żegnamy zimę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group