Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 3885
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze: Damian Nitschke nie żyje – tragedia w Karkonoszach

Środa, 14 stycznia 2009, 17:55
Aktualizacja: Czwartek, 15 stycznia 2009, 10:42
Autor: Mateusz Banaszak
Karkonosze: Damian Nitschke nie żyje – tragedia w Karkonoszach
Wczorajsza tragedia w czeskich Karkonoszach. Polski narciarz zginął podczas zjazdu z masywu Czernej Hory – nie miał kasku na głowie. Narciarzem okazał się 29 – letni Damian Nitschke – jeden z czołowych polskich snookerzystów

Jak poinformował portal wp.pl i Radio Zachód, do wypadku doszło w pobliżu trasy kolejki linowej, prowadzącej z uzdrowiska Janske Laznie. Narciarz podczas zjazdu zjechał z nartostrady i zderzył się z drzewem. Nie miał szans. Zmarł w wyniku ciężkich obrażeń głowy i klatki piersiowej. Jechał trasą oznaczoną kolorem czarnym, czyli najszybszą. Okoliczności wypadku wyjaśnia czeska policja.

W rezultacie silnych mrozów i niedostatku naturalnego śniegu na trasach zjazdowych pojawiły się miejscami płaty lodu, przy upadku narciarze mogą tracić przytomność, a poza nartostradą uderzyć na przykład w drzewo - powiedział agencji CTK Karkonoski ratownik Jan Kral.

Jest to wielka strata nie tylko dla Polskiego Związku Snookera, który w ułamku sekundy stracił – wybitnego menagera zielonogórskiego klubu Hot Shots Snooker & Bilard, znakomitego zawodnika, i sędziego snookera. Damian odszedł zostawiając na ziemi swojego równie utalentowanego brata – Marcina, rodziców i wielu przyjaciół jakich spotykał na swojej drodze oraz kibiców, którzy wiernie wspierali Damiana w ciągu jego kariery.

Rodzinie Damiana składamy kondolencje i wyrazy współczucia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group