Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 4103
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Daleko od świata

Piątek, 22 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 stycznia 2006, 22:37
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Dzieci muszą czekać miesiącami na podłączenie Internetu.

Dzieci z Zaręby marzą o internecie. Czy Telekomunikacja Polska pomoże im zrealizować marzenia?
Biblioteki w Siekierczynie i Zarębie mogą dostać komputery wraz z oprogramowaniem i osprzętem umożliwiającym dostęp do internetu. Mogą, ale nie wiadomo czy dostaną, bo Telekomunikacja Polska S.A. nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego łącza. Dzieci są załamane..

Do Zaręby i Siekierczyna ma trafić za darmo po trzy komputery. Biblioteki nie zapłacą, bo komputery zakupiono w ramach programu „Ikonka” Ministerstwa Nauki i Informatyzacji.
Mimo, że gmina Siekierczyn zgłosiła się do programu, i pomimo, że wszyscy bardzo by tu chcieli internetowych czytelni, przekazanie sprzętu do bibliotek stanęło pod znakiem zapytania.

Nie mamy szerokopasmowego dostępu do internetu, a jest on jednym z warunków uczestnictwa w programie – rozkłada ręce wójt Janusz Niekrasz. Jest sfrustrowany.
Tyle się słyszy o tym, jak łatwo jest zostać abonentem Telekomunikacji Polskiej, że dostęp do internetu przez Neostradę jest taki szybki i taki tani. A gdy przyjdzie co do czego, okazuje się, że nie ma takiej możliwości technicznej – narzeka wójt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group