Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 6007
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dadzą mocy

Poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Dadzą mocy
Fot. Janusz Lewicki
Nowa elektrownia wodna powstaje przy Bobrowym Jarze.

Zmienia się krajobraz wzdłuż rowerowej ścieżki, szlaku z Jeleniej Góry ku Perle Zachodu. Przy zrujnowanym obiekcie trwają prace budowlane związane z Elektrownią Wodną Bobrowice IV.

Będzie to kolejna elektrownia przepływowa na najdłuższej rzece regionu jeleniogórskiego. Działające obiekty to Bobrowice I, II i III oraz elektrownie we Wrzeszczynie, Pilchowicach, Włodzicach i Kraszowicach.
Przy budowie nowej placówki wyczyszczono zarośnięty i zaniedbany kanał przepływowy. Powstaje także budynek placówki. Najpewniej wkomponowana zostanie w niego część pozostałości po dawnym obiekcie.

Obiekt jest własnością spółki Jeleniogórskie Elektrownie Wodne, która dysponuje w sumie 28 elektrowniami w województwie dolnośląskim i opolskim. Wytwarzana tam w ekologiczny sposób energia jest sprzedawana koncernowi EnergiaPro.

Turyści, którzy wybierają się w kierunku Perły Zachodu, mają nadzieję, że po skończonych pracach – a posuwają się w szybkim tempie – przynajmniej częściowo zostaną posprzątane brzegi Bobru. – Na razie to jedno wielkie śmietnisko – mówią wycieczkowicze, którzy często spacerują lub jeżdżą rowerem wspomnianym szlakiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
229
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group