Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 6913
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dadzą mocy

Poniedziałek, 16 kwietnia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Dadzą mocy
Fot. Janusz Lewicki
Nowa elektrownia wodna powstaje przy Bobrowym Jarze.

Zmienia się krajobraz wzdłuż rowerowej ścieżki, szlaku z Jeleniej Góry ku Perle Zachodu. Przy zrujnowanym obiekcie trwają prace budowlane związane z Elektrownią Wodną Bobrowice IV.

Będzie to kolejna elektrownia przepływowa na najdłuższej rzece regionu jeleniogórskiego. Działające obiekty to Bobrowice I, II i III oraz elektrownie we Wrzeszczynie, Pilchowicach, Włodzicach i Kraszowicach.
Przy budowie nowej placówki wyczyszczono zarośnięty i zaniedbany kanał przepływowy. Powstaje także budynek placówki. Najpewniej wkomponowana zostanie w niego część pozostałości po dawnym obiekcie.

Obiekt jest własnością spółki Jeleniogórskie Elektrownie Wodne, która dysponuje w sumie 28 elektrowniami w województwie dolnośląskim i opolskim. Wytwarzana tam w ekologiczny sposób energia jest sprzedawana koncernowi EnergiaPro.

Turyści, którzy wybierają się w kierunku Perły Zachodu, mają nadzieję, że po skończonych pracach – a posuwają się w szybkim tempie – przynajmniej częściowo zostaną posprzątane brzegi Bobru. – Na razie to jedno wielkie śmietnisko – mówią wycieczkowicze, którzy często spacerują lub jeżdżą rowerem wspomnianym szlakiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group