Niedziela, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 10128
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Czytelnik: włamują się do aut przy cieplickiej giełdzie

Poniedziałek, 19 listopada 2012, 10:04
Aktualizacja: 15:07
Autor: Angela
Jelenia Góra/region: Czytelnik: włamują się do aut przy cieplickiej giełdzie
Fot. Mea
– Na parkingu giełdy przy ul. Lubańskiej w Cieplicach nagminnie dochodzi do włamań do samochodów – alarmuje nasz Czytelnik, który dodaje, że policja bagatelizuje problem. Zaprzecza temu Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze, która twierdzi, że w ostatnim czasie nie było ani jednego oficjalnego zawiadomienia o włamaniu do auta w tym miejscu.

- Na początku listopada br. pojechałem na niedzielną giełdę do Cieplic. Samochód zaparkowałem około godz. 9.30 na parkingu, usytuowanym po przeciwnej stronie stadionu – opisuje w e-mailu nasz Czytelnik. - Po powrocie do samochodu o godzinie 12.00 zobaczyłem wyłamane dwa zamki w samochodzie. Złodzieje próbowali dostać się do auta przy pomocy tzw. łamaka, zapewne po CB radio, które było widoczne w aucie. Nie udało się im - zamek miał zabezpieczenie, wyłamana została połowa bębenka, ale pozostała druga część, która trzymała drzwi. Zgłosiłem sprawę pani pobierającej opłaty. Zainkasowała 3 zł bez mrugnięcia okiem i powiedziała, że już w tym samym dniu jednemu panu skradziono radio. Ciekawe, ilu jeszcze kierowców odkryło działania złodziei - wracając do aut po godzinie 12.00? Oczywiście pani parkingowa nie zamierzała wzywać patrolu policji i nie miała zamiaru w ogóle zajmować się sprawą – dodaje.

Zdaniem Czytelnika sytuacja powtórzyła się 11. listopada br., kiedy doszło do kilku innych włamań.

- Tego dnia ponownie pojechałem na giełdę i spotkałem znajomych, którzy twierdzili, że okradzionych zostało kilkanaście aut, ale tym razem właściciele wezwali policję – pisze nasz Czytelnik.

Zdaniem rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze Edyty Bagrowskiej, w tych dniach nikt nie złożył żadnego oficjalnego zawiadomienia w sprawie włamań do samochodów.

- Policjanci co prawda wyjeżdżali na giełdę na początku listopada, ale w zupełnie innej sprawie. Być może przy jakieś interwencji ktoś zgłaszał jakieś włamanie, ale dopóki właściciele zniszczonych czy okradzionych pojazdów nie złożą oficjalnego zawiadomienia, mamy związane ręce – mówi podinsp. Edyta Bagrowska. – Prosimy więc poszkodowanych o zgłaszanie się na policję i złożenie oficjalnego zawiadomienia o popełnionym przestępstwie. Ponadto przypominamy, by w autach nie zostawiać na widoku wartościowych przedmiotów, które kuszą złodziei – dodaje Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
542
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Trwa remont drogi
 
Aktualności
Pogrzeb motocyklisty – pożegnanie
 
Kościół i wiara
Dziś jedno z ważniejszych świąt kościelnych
 
Aktualności
Fura zdrowia pod szpitalem
 
Kultura
Nocne zwiedzanie ze Sławkiem Gortychem
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group