Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 5758
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czytelnik: Studzienka bez pokrywy przy Książęcej

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 16 kwietnia 2015, 9:41
Aktualizacja: 9:44
Autor: Angela
Fot. Angela
2 kwietnia br. zgłosiłem na policję, że na rogu ul. Książęcej i Sowińskiego w Jeleniej Górze brakuje pokrywy na studzience telekomunikacyjnej. Do dzisiaj, poza postawieniem pachołków i rozciągnięciem taśmy, nic z tym nie zrobiono. Czy musi dojść do wypadku, żeby ktoś się tym zainteresował? – pyta nasz Czytelnik.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jeleniej Górze zgłosił sprawę firmie telekomunikacyjnej i zapewnia, że będzie ponaglał ją do usunięcia zagrożenia.

Studzienka jest własnością Telekomunikacji Polskiej i to ta firma odpowiada za jej stan – wyjaśnia Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. – Zgłosiliśmy kradzież pokrywy, zabezpieczyliśmy teren i czekamy. Tyle mogliśmy zrobić. Nie mamy pokryw pasujących do studzienek telekomunikacyjnych. Kolejny raz ponaglimy telekomunikację do natychmiastowego usunięcia zagrożenia, ale nie mamy możliwości prawnych by karać za opieszałość – dodaje J. Bigus.

W imieniu Czytelnika ostrzegamy zarówno zmotoryzowanych, jak i pieszych o zagrożeniu i apelujemy o zachowanie ostrożności w miejscu oznakowanym taśmą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ 16-04-2015 10:12
A gdzie była w tym momencie Straż Miejska ? jak złomiarz ładował pokrywe od studzienki na wózek , na lodach w Parku Zdrojowym ?
~adaśś 16-04-2015 10:16
Trochę za malutka na telekomunikację....
~typowe 16-04-2015 11:02
jak to się mówi..skup złomu wszystko kupi.
~DEVILEK 16-04-2015 11:56
wspaniałe "zabezpieczenie taśmą" ten kikut gałęzi rozumiem robi za to zabezpieczenie ? czyli zamiast wdepnąć w otwartą studzienkę i złamać nogę, potykasz sie o konar i walisz łbem do studzienki ? może jeszcze gałąź pozyskana w sposób , który podlega pod dewastację zieleni ? szkoda strzępić palców . kraj "nie da się" i "to nie my to oni" i inne wymówki vel wykręty ... instytucja ODPOWIEDZIALNA zabezpiecza studzienkę, kupuje pokrywę, montuje, a kosztami obciąża właściciela ... takie to proste . skoro TP jest właścicielem studzienki, to jak każdy właściciel, za swą własność odpowiada . postawisz nielegalnie dom - rozbiorą na TWÓJ koszt , ale już dekla do studzienki wydębić od TP , to: " czekamy. Tyle mogliśmy zrobić." rence opadajom ... nikt nic nie może ...
~spy 16-04-2015 12:05
Rozeznać jednego z dwóch właścicieli sieci ( w JG chyba tylko TPSA lub Dialog), zrobić szkic z lokalizacją (obok których budynków) i bezpośrednio powiadomić właściciela. Tak zrobiłem, byli na drugi dzień, zabrali starą załamaną ze starości, założyli nową pokrywę i uzupełnili beton wokół. Formalna droga zawsze trwa długo, sam obieg pism między biurkami, urzędami itp.. Osobna sprawa to pilnowanie otoczenia i chyba konieczność obcinania łap złodziejom. Hammurabi miał dobre pomysły.
~prosty pomysł 16-04-2015 12:44
Rozwiązanie problemu tego typu kradzieży jest dziecinnie proste,wystarczy zakazać skupom pod rygorem wysokich kar skupu jakichkolwiek pokryw studzienek ani ich fragmentów.Gwarantuję wam że złodzieje nie tknęli by wtedy jakiejkolwiek pokrywy.
~abc 16-04-2015 14:56
przeciąć kable to zaraz przyjadą naprawić
~ 16-04-2015 15:25
Wiem gdzie jest ta pokrywa, ale jaki dekiel ją ukradł, już nie wiem, ale wiem, kto wie, tylko, ze policja ma to gdzieś.
~ 16-04-2015 16:45
Akurat to nie sprawka złomiarzy. Na fotce widać, że pokrywa jest skruszona i beton który ja tworzył spadł na dno. Efekt najechania na pokrywę ciężkiego pojazdu.
~tecumsech 16-04-2015 17:31
A co ze studzienkami na jezdniach, 30 cm. poniżej płaszczyzny? Co z dziurami? Trzeba mieć świadomość, że w Jeleniej nie ma ani jednej, równej drogi, bez dziur, poprzecznych wyrw, bez nierównych łat, nalepianych przez Kółko Rolnicze Siedlęcin. Nie podaję przykładu, bo w zasadzie każda droga nim jest.
~Obserwatorxx 16-04-2015 20:33
Niech zarząd dróg i mostów weźmie się z drogi, na których ma niezabezpieczone studzienki od lat i nic z tym nie robi. To dopiero opieszałość... od kilku lat przed tzw. kabelkami na strefie jest studzienka, do której wpadło już kilka osób i nic z tym nie robią... ani zarząd, ani miasto. Chyba czekają aż ktoś się zabije, bo na co czekają. Zobaczcie na google, są zdjęcia z 2013 i do tej pory nic się nie zmieniło... Może redakcja się wybrać na rekonesans, proponowałbym wizję, będziecie mieć ciekawy temat.
~ 17-04-2015 15:40
Wspaniale wytlumaczenie! brak odpowiedniej pokrywy, a ile zarabia prezes? XXI wiek, a w telekomunikacji sredniowiecze, czy tam rzadzi czlonek PISu? Dlaczego takie studzienki nie sa znormalizowane? Kazda wykonal inny betoniarz na swoj stroj. Wstyd, ze tak bogata firma gra SUPER-DZIADA.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group