Piątek, 19 lipca
Imieniny: Marcina, Wincentego
Czytających: 10056
Zalogowanych: 68
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik: Ratujcie nasz las!

Poniedziałek, 19 lutego 2018, 8:15
Aktualizacja: Wtorek, 20 lutego 2018, 7:32
Autor: WAC
Jelenia Góra: Czytelnik: Ratujcie nasz las!
Fot. Użyczone
Do naszej redakcji napisał pan Michał zaniepokojony stanem lasu w rejonie góry Sołtysiej w Jeleniej Górze – Cieplicach. Czytelnik alarmuje, że stale są tam wycinane drzewa.

- Dom mam blisko lasu, z czego skwapliwie korzystam. W zeszłym roku byłem świadkiem wycinki drzew na górze Sołtysiej (od strony ul. Leśnej). Nie wiem, czy to kornik, czy szalone prawo Szyszki, fakt faktem - kilkanaście drzew zniknęło – pisze pan Michał.

- Pod koniec zeszłego roku nawiedził nas orkan Fryderyka. Dokończył dzieła spustoszenia, łamiąc kilkanaście stuletnich drzew. Od razu narzuciło mi się pytanie, dlaczego tak stare drzewa wywróciły się w środku lasu. Czyżby dlatego, że naturalna, zewnętrzna bariera z drzew została wytrzebiona?
Kilka dni temu natknąłem się na duży fragment lasu z oznaczonymi kolejnymi drzewami. Czy teraz z drugiej strony góry będzie wycinka? - pyta i dodaje: Podobno mamy problem ze smogiem, a sami prowadząc taką gospodarkę leśną niszczymy naturalne płuca naszego miasta.

Jako, że tereny leśne, o których mówi nasz Czytelnik są własnością miasta, z prośba o rozwianie jego wątpliwości zwróciliśmy się do Wydziału Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta.

- Prace w lasach komunalnych prowadzone są na podstawie Uproszczonego Planu Urządzania Lasu, który obowiązuje do 2021 roku – mówi leśniczy Jerzy Chitro. - W 2017 roku usuwano w tym rejonie drzewa zaatakowane przez kornika drukarza. Oznakowane nowe drzewa, jakie widział mieszkaniec Cieplic zostały opisane, oznakowane i przygotowane do przeprowadzenia egzaminu zawodowego przez uczniów klas leśnych Zespołu Szkół Przyrodniczo Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze. Na tym terenie nie przewiduje się wycinki drzew – zapewnia leśniczy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy często chodzę w góry?

Oddanych
głosów
387
Często
16%
Czasami
23%
Rzadko
18%
Bardzo rzadko
19%
Wcale
24%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kryminał
Zderzenie przy wylocie na Zgorzelec
 
112
Wypadek na Mickiewicza
 
Ciekawe miejsca
Legendarny listonosz w Karkonoszach!
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group