Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 6523
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik: Likwidują zerówki w szkołach!

Środa, 18 marca 2015, 9:02
Aktualizacja: 15:12
Autor: Angela
– Od 1 września br. w jeleniogórskich szkołach podstawowych nie będzie już tzw. zerówek – alarmuje Janusz Sobczak, który jest przeciwnikiem tego pomysłu. – To ewenement na skalę całego kraju. Mam już jedno dziecko w zerówce w jednej ze szkół, a za rok – gdyby nie ta decyzja – poszłoby tam drugie – – dodaje Czytelnik i pyta, skąd ten pomysł?

- Sprawa jest banalnie prosta, od tego roku wszystkie sześciolatki, które jeszcze niedawno chodziły do zerówki, pójdą do pierwszej klasy szkoły podstawowej – wyjaśnia Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. - W minionym roku tylko połowa z nich poszła do szkół. Ja podjąłem tę decyzję obawiając się o bezpieczeństwo dzieci, które w tym nowym eksperymencie sześciolatków w dużych szkołach, będzie trzeba zaopatrzyć. Stąd decyzja o tym, by w tym roku zerówki w całości przekazać przedszkolom – dodaje prezydent.
Władze miasta podkreślają, że są gotowe do rozmów z rodzicami i będą obserwować ich oczekiwania.

- Do tej pory mieliśmy tylko dwa zapytania na ten temat ze strony rodziców, z czego jedna mama kiedy dowiedziała się, że zajęcia w przedszkolach są bezpłatne, zmieniła zdanie. Druga rodzina natomiast kategorycznie chce, by dwoje dzieci chodziło razem, wiec przyglądniemy się temu i ocenimy skalę tego zjawiska. Mamy problem w skali kraju, by te sześciolatki dobrze zafunkcjonowały w szkołach. Zarówno gmina, jak i szkoły poniosły wielki wysiłek finansowy, ale prawda jest taka, że nie wszystkie szkoły są w 100 procentach przygotowane na przyjęcie małych dzieci, a dołożenie im jeszcze pięciolatków w tym roku mogłoby powodować wiele problemów – dodaje M. Zawiła.

Podobną decyzje podjęto również m.in. we Wrocławiu czy Elblągu.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group