Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5636
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik: Kierowcy, omijajcie ul. Wojewódzką!

Czwartek, 18 kwietnia 2013, 9:48
Aktualizacja: Piątek, 19 kwietnia 2013, 7:48
Autor: Czytelnik/Angela
Jelenia Góra: Czytelnik: Kierowcy, omijajcie ul. Wojewódzką!
Fot. Czytelnik
Od kilku dni na ulicy Wojewódzkiej w Jeleniej Górze prowadzone są wykopy pod kanalizację Cieplic. Ruch odbywa się tam wahadłowo, przez co tworzą się ogromne korki, a piesi muszą manewrować pomiędzy samochodami, bo ulica nie ma chodników. Jeden z okolicznych mieszkańców apeluje do kierowców, by na czas inwestycji omijali to wąskie gardło komunikacyjne.

- Jestem mieszkańcem ulicy Wojewódzkiej w Jeleniej Górze – Cieplicach – napisał do naszej redakcji pan Jacek, który wysłał również zdjęcia. - Od kilku dni na naszej ulicy prowadzone są wykopy celem realizowania projektu skanalizowania Cieplic. Wszystko było by dobrze, gdyby nie ogromnie duże natężenie ruchu na naszej ulicy- szczególnie w godzinach szczytu, gdy ludzie wracają z pracy. Najgorsze jest to, że przy naszej ulicy nie ma chodników, a prace budowlane zajmują ponad połowę jezdni, przez co ruch odbywa się wahadłowo. Aby dojść do pobliskiego sklepu trzeba przedzierać się przez całą masę aut, które starają się przejechać rozkopaną drogą. Warto też nadmienić, że w naszej okolicy mieszka wiele rodzin z dziećmi i matki z wózkami mają znacznie utrudnione przejście. Dzieci idące do szkoły narażone są na niebezpieczeństwo potrącenia przez samochód. Odkąd powstał przesmyk w stronę Centrum przez Celwiskozę ruch tutaj jest nieraz większy, niż na ulicy Wolności.

Zwracam się z prośbą do kierowców, by na czas remontów przy ulicy Wojewódzkiej wybierali inną trasę (jest przecież ulica Wolności, którą to kierowcy jeździli od zawsze, zanim powstał przesmyk przez Celwiskozę). Innym rozwiązaniem problemu jest zamknięcie jednego pasa ruchu na czas remontu i uczynienie ulicy Wojewódzkiej tymczasowo jednokierunkową. Mam nadzieję, że kierowcy zrozumieją troskę mieszkańców ulicy Wojewódzkiej o nich samych i o dzieci oraz matki z dziećmi uczęszczające tą drogą na przystanek autobusowy, do centrum Cieplic czy do szkoły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
364
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group