Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4854
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytali Moralność Pani Dulskiej

Niedziela, 5 września 2021, 13:58
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Czytali Moralność Pani Dulskiej
Fot. Przemek Kaczałko
W 2021 roku do Narodowego Czytania wybrano dzieło Gabrieli Zapolskiej - "Moralność Pani Dulskiej". Tradycyjnie, Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze zorganizowała wydarzenie plenerowe, podczas którego dramat czytali pracownicy miejskich instytucji kultury.

W Narodowym Czytaniu Moralności Pani Dulskiej uczestniczyli pracownicy Biura Wystaw Artystycznych, Zdrojowego Teatru Animacji, Osiedlowego Domu Kultury, Książnicy Karkonoskiej oraz Jeleniogórskiego Centrum Kultury i jego oddziałów (Muflon, Przystań Twórcza). Ich występ oceniany był przez komisję w składzie Jerzy Łużniak, Zofia Czernow, Tadeusz Wnuk i Lidia Lisowicz.

Jak zapowiadał dyrektor Książnicy Karkonoskiej, za rolę męską przewidziano nagrodę - cygaro Felicjana Dulskiego, a za rolę kobiecą nalewkę Pani Dulskiej. Jak się okazało, wszyscy zostali zwycięzcami.

Podczas wydarzenia na Placu Ratuszowym przygotowano liczne transparenty, kawiarenkę z rogalami i herbatą, stoisko miejskiej biblioteki oraz tablice do pozowania do zdjęć. Zabawa była przednia!

Twoja reakcja na artykuł?

15
71%
Cieszy
2
10%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
2
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group