Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 14429
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czym się zajmuje spółka Termy Cieplickie?

Piątek, 29 marca 2013, 9:21
Aktualizacja: 9:55
Autor: Angela
Zbigniew Kubiela, prezes spółki Termy Cieplickie zapewnia, że z końcem kwietnia br. ruszą prace na budowie Term Cieplickich. – Zostało około 30 procent prac do wykonania, głównie wykończeniowych. Firma będzie miała na to sześć miesięcy, więc jeszcze w tym roku będziemy chcieli oddać termy do użytku mieszkańcom i turystom.

Tymczasem zajmiemy się przejęciem miejskich obiektów sportowych i podniesieniem w nich standardu– mówi prezes.
Przetarg na to zadanie został ogłoszony po tym, jak miasto wypowiedziało umowę poprzedniemu wykonawcy - konsorcjum firm – Holma i Tiwwal, które nie wywiązywało się z terminów realizacji inwestycji, a drugi z nich ogłosił upadłość. Obecnie trwa sprawdzanie złożonych ofert.

Wartość całej inwestycji to około 50 mln zł, z czego około 19 mln zł to dofinansowanie unijne (40 procent kosztów).

- Myślę, że koniec kwietnia br. będzie już taką porą, przy której wyłoniona firma będzie mogła zacząć ostro działać, bo nie ma na co czekać – mówi Zbigniew Kubiela, prezes spółki Termy Cieplickie. – W warunkach przetargu jest zapis mówiący o tym, że firma ma wykonać te prace w ciągu sześciu miesięcy. Jest to realny termin, bo jeśli główny wykonawca zrobił około 70 procent prac w ciągu 1,5 roku, to wykończenie nie powinno zająć dłużej niż pół roku. Na przetarg wpłynęły oferty z cenami, które były przewidziane w budżecie, ale o szczegółach nie chcę mówić – dodaje prezes.

W najbliższym czasie natomiast spółka Termy Cieplickie przejmie najpierw halę sportową i obiekt usługowo – hotelowy przy ul. Złotniczej, a następnie po zakończeniu prac, zmodernizowany stadion.

- Jeszcze nie rozmawialiśmy z klubami, ale założenie jest takie, by dla klubów sportowych i szkół warunki korzystania z tych obiektów, nie były gorsze, niż obecnie. Chcemy lepiej wykorzystać te obiekty w godzinach, w których kluby i szkoły nie korzystają z nich, podnosząc standard i jakość świadczonych usług. Dajemy sobie na to 1,5 roku – dodaje Zbigniew Kubiela, prezes spółki Termy Cieplickie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
477
Jest nowy
7%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group