Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6612
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czym się zajmuje spółka Termy Cieplickie?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 29 marca 2013, 9:21
Aktualizacja: 9:55
Autor: Angela
Zbigniew Kubiela, prezes spółki Termy Cieplickie zapewnia, że z końcem kwietnia br. ruszą prace na budowie Term Cieplickich. – Zostało około 30 procent prac do wykonania, głównie wykończeniowych. Firma będzie miała na to sześć miesięcy, więc jeszcze w tym roku będziemy chcieli oddać termy do użytku mieszkańcom i turystom.

Tymczasem zajmiemy się przejęciem miejskich obiektów sportowych i podniesieniem w nich standardu– mówi prezes.
Przetarg na to zadanie został ogłoszony po tym, jak miasto wypowiedziało umowę poprzedniemu wykonawcy - konsorcjum firm – Holma i Tiwwal, które nie wywiązywało się z terminów realizacji inwestycji, a drugi z nich ogłosił upadłość. Obecnie trwa sprawdzanie złożonych ofert.

Wartość całej inwestycji to około 50 mln zł, z czego około 19 mln zł to dofinansowanie unijne (40 procent kosztów).

- Myślę, że koniec kwietnia br. będzie już taką porą, przy której wyłoniona firma będzie mogła zacząć ostro działać, bo nie ma na co czekać – mówi Zbigniew Kubiela, prezes spółki Termy Cieplickie. – W warunkach przetargu jest zapis mówiący o tym, że firma ma wykonać te prace w ciągu sześciu miesięcy. Jest to realny termin, bo jeśli główny wykonawca zrobił około 70 procent prac w ciągu 1,5 roku, to wykończenie nie powinno zająć dłużej niż pół roku. Na przetarg wpłynęły oferty z cenami, które były przewidziane w budżecie, ale o szczegółach nie chcę mówić – dodaje prezes.

W najbliższym czasie natomiast spółka Termy Cieplickie przejmie najpierw halę sportową i obiekt usługowo – hotelowy przy ul. Złotniczej, a następnie po zakończeniu prac, zmodernizowany stadion.

- Jeszcze nie rozmawialiśmy z klubami, ale założenie jest takie, by dla klubów sportowych i szkół warunki korzystania z tych obiektów, nie były gorsze, niż obecnie. Chcemy lepiej wykorzystać te obiekty w godzinach, w których kluby i szkoły nie korzystają z nich, podnosząc standard i jakość świadczonych usług. Dajemy sobie na to 1,5 roku – dodaje Zbigniew Kubiela, prezes spółki Termy Cieplickie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~rumcajs54 29-03-2013 11:10
A to oznacza, że szykują się ekstra premie jak za Narodowy.
~premiowy 29-03-2013 11:33
ja mysle by juz wyplacic porzadne premie za piekne zalozenia.... a ja sie pytam czym sie zajmowala spolka term do tej pory? za ciezkie pieniadze podatnikow?i kto zajmowal sie mos-ami do tej pory i czym bedzie sie zajmowal po przejeciu ich przez spolke term? zlodziejstwo i szachrajstwo nie zna granic... wstyd mi ze mieszkam w tym miescie...
~alexpand52 29-03-2013 11:35
Ogrzewaniem...
~ja 29-03-2013 12:40
Ta spółka to śmiech na sali, co z resztą dał do zrozumienia wojewoda. Na siłę wciskanie jej obiektów sportowych, byle żeby niby na coś ta spółka potrzebna. Lepiej niech pan prezio pochwali się jakie koneksje ma z POprańcami i z panem sweterkiem... Do zarządzania obiektami itp. już jedna organizacja jest, która na bank będzie wiedziała lepiej co i jak niż pseudo-spółka.
~ 29-03-2013 13:27
Czym się zajmuje spółka Termy Cieplickie? Jak to czym? Braniem kasy za nic i jeszcze pewnie niedługo przyznają sobie wysokie premie!!! Banda złodzieji z Complexem na czele!!!!!!!!
~zabobrzanin 29-03-2013 17:09
Spółka jest do bicia piany. Siedzimy, pensyjka leci, lejemy wodę w przerwach bijemy pianę i znów lejemy wodę ! Kto bogatemu zabroni jak to wszystko się dzieje pod płaszczykiem i przyzwoleniem pryncypałów z JG ! Czy ktoś jeszcze się dowiedział z kąd wziąść wodę do tego przedsięwzięcia jak odwierty są "własnością" i trzeba smalić grubo....
~sowa 29-03-2013 17:54
tak nasze pieniądze do ich kieszeni a nam obiecanki cacanki
~wyborca 29-03-2013 22:09
Powołanie prezesa zarządu Term, który nie ma czym zarządzać to wielki skandal, i w dodatku bierze pieniądze za nic, ale to są pieniądze przecież mieszkańców Jeleniej Góry m.in. ściągane z podatków. Prawdopodobnie Polityk załatwił politykowi ciepłą posadę. Wyborcy powinni to ocenić w następnych wyborach i nie dać z siebie robić jeleni, nie obrażając tych szacownych zwierząt.Wstyd i wielki przekręt !!!! Mieszkańcy Jeleniej Góry obudźcie się i nie dajcie robić z siebie naiwnych.Zapamiętajcie te nazwiska co za tym stoją i wykreślcie je z życia publicznego.
~... 30-03-2013 8:20
....siedza,pija...lulki pala
~:) 30-03-2013 9:12
Jak na razie niczym sie nie zajmuje i dlugo nie bedzie bo termy powstana za kilka lat tak jak stadion na zlotniczej na nastepne euro,ale kase trzeba brac.Powinni jeszcze kilka spolek stworzyc np.od lotniska miedzynarodowego,skm itp. to nic ze jeszcze nie powstalo ale juz trzeba by zarzadzac.
~Grzesiek_1 30-03-2013 9:37
Jak jest prezes to muszą być i wiceprezesi, i jacyś kierownicy. No i rada nadzorcza. Normalna firma. Czyli zajmują się biciem piany i odbiorem wypłaty.
~Olo 30-03-2013 22:32
Niczym.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group