Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 5990
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czym byłby świat bez zwierząt

Piątek, 13 maja 2011, 16:41
Aktualizacja: 16:43
Autor: Angela
Dziś o godzinie 17.00 przy Osiedlu Robotniczym w budynku nr 47a po byłej Przychodni „Vita” w Jeleniej Górze Stowarzyszenie Niesłyszących „Lira” podejmie się tematu "Promocji właściwego stosunku do zwierząt mieszkańców Jeleniej Góry". Spotkanie poprowadzi lekarz weterynarii Paweł Spyrka. Wstęp jest wolny.

Spotkanie odbędzie się pod hasłem: „ Czym byłby świat bez zwierząt? - czyli o psie i kocie”. Prowadzący i uczestnicy poruszą takie zagadnienia jak: ochrona przyrody w Polsce, zagrożenia zwierząt domowych czy choroby przenoszone przez zwierzęta na ludzi. Przewidziano również czas na zadawanie pytań i dyskusję.

Organizatorami akcji promującej właściwy stosunek jeleniogórzan do zwierząt są: Stowarzyszenie Niedosłyszących „Lira”, Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych oraz Przychodnia Weterynaryjna „Animals”.

Stowarzyszenie „Niesłyszących „Lira” to zarejestrowana w minionym roku nowa organizacja pożytku publicznego, której celem jest usuwanie barier w komunikowaniu się osób niesłyszących i niedosłyszących. Prezesem stowarzyszenia jest Jerzy Prudzienica, dr nauk ekonomicznych, emerytowany nauczyciel akademicki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Sekretarzem została Elżbieta Antonina Wardzała, z wykształcenia technik ekonomista, wolontariusz w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. Stanowisko skarbnika objął Zdzisław Talarek, a członkiem zarządu została Edyta Kuberska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group