Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 5547
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Czy umorzą śledztwo?

Wtorek, 28 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2006, 8:55
Autor: Radio Wrocław
Czy śledztwo w sprawie lubińskiego posła Tadeusza Maćkały zostanie umorzone?

Jeleniogórska prokuratura okręgowa chce umorzenia śledztwa w sprawie lubińskiego posła Tadeusza Maćkały. Projekt decyzji w tej sprawie przesłała już do Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu.
Jeszcze kilka miesięcy temu prowadzący śledztwa uważali, że polityk Platformy Obywatelskiej naraził gminę na stratę pół miliona złotych i wystąpili o uchylenie mu immunitetu. Dziś twierdzą, że do żadnego przestępstwa nie doszło.

Śledztwo w tej sprawie trwa od kilku lat. Najpierw prowadziła je prokuratura w Legnicy, potem dowody przekazano do Jeleniej Góry.
Tamtejsi prokuratorzy uznali, że Tadeusz Maćkała jako prezydent Lubina tworząc fundusz na, który wpłacali pieniądze inwestujący w tej gminie przedsiębiorcy , a następnie wydając je według własnego uznania (na festyn i budowę kościołów) złamał prawo. We wniosku o uchylenie immunitetu informowali, że chcą postawić parlamentarzyści zarzuty przekroczenia uprawnień i narażenia gminy na półmilionowe straty.

Prokurator Krajowy jednak wniosek cofnął i nakazał uzupełnić dowody. Po kilku miesiącach Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze zmieniła zdanie i stwierdziła, że chce umorzenia postępowania ze względu na niestwierdzenie przestępstwa. Argumentują przy tym, że gmina nie straciła żadnych pieniędzy.
Prokuratura Apelacyjna, która nadzoruje wszystkie dolnośląskie prokuratury ustosunkuje się do propozycji umorzenia śledztwa w przyszłym tygodniu.

Poseł Maćkała powiedział, że jest zadowolony z decyzji prokuratury jeleniogórskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group