Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 9924
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czy Polska jest krajem świeckim?

Wiadomości: Polska
Sobota, 10 maja 2014, 11:19
Aktualizacja: 11:31
Autor: MT
Fot. admin
Jarosław Gowin (Polska Razem Jarosława Gowina) i Janusz Palikot (Twój Ruch) w programie TAK czy NIE (Polsat News).

Miej świadomość – Marek Tkacz, wydawca Jelonki.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Zośka 10-05-2014 11:48
Biskup bierze dobry przykład z Arabii Saudyjskej.
~AD966 10-05-2014 13:48
Już NIE. Tu w Jeleniej tego się nie odczuwa ale w Krakowie to już miasto wyznaniowe/ biznes święty chyba przebije Częstochowę i Licheń/.Nawet tusku powołuje się na jp2.Konkordat,radiomaryja i Opus Dei. Amen.
~Tunga 10-05-2014 17:07
Chrześcijaństwo jest niezwykle ważnym elementem naszej cywilizacji. Zanim zostało wprowadzone można np. było zarzynać niewolników jak dzikie świnie - bo byli tylko czyjąś własnością. To, że nie zjadamy się nawzajem, że nie obcinamy sobie głów na ulicy, że uważamy, iż kradzież jest zła itd. jest zasługą naszej i tylko naszej cywilizacji a kościół przyczynił się do tego w niezwykle dużym stopniu. Natomiast problem aborcji, który porusza Pan Palikot nie jest sprawą etyki chrześcijańskiej lecz wynika wprost z zasad przyjętych przez naszą cywilizację. Dziecko w brzuchu ma ten sam kod genetyczny co urodzone, więc też jest człowiekiem, nawet jeśli ktoś nazwie je płodem. Hitlerowcy nazywali ludzi podludźmi by ich zabijać, więc lewacy mogą nazywać dzieci płodem by zgniatać im główki szczypcami.
rymcycymcy 10-05-2014 17:29
Pytanie postawione w tytule jest oczywiście retoryczne ...prawdopodobnie nawet Palikot nie zakwestionuje świeckości PL ! :) ......on wskazuje jednak na realne zagrożenia ...bo nikt chyba nie ma wątpliwości, że kościół jest instytucją ekspansywną i niosącą mnóstwo patologii :)
~Tunga 10-05-2014 20:01
Gdyby postawić w rzędzie 100 przypadkowych polityków i 100 przypadkowych księży to statystycznie okazałoby się, że cwaniakami i kanciarzami jest 90 polityków i 10 księży a reszta to uczciwy i mo...lni ludzie. A więc kto jest w Polsce problemem : kościół, który zbiera dobrowolne datki czy zdradzieckie elity polityków i służb, które nie wierzą w nic, zabierają pod przymusem większość tego co zarobimy i w zamian dają nam wszystko na najniższym możliwym poziomie, realizując na terenie naszego kraju, za pieniądze, interesy obcych mocarstw. A gdyby tych miliardów z naszych podatków było im mało - zadłużają przyszłe pokolenia biorąc wielomiliardowe pożyczki by je przejadać. Księża są im przeszkodą, więc próbują zwalczać polski kościół na wszelkie możliwe sposoby. Tak to widzę. Pozdrawiam
~ 10-05-2014 22:30
@ ~Tunga | Skąd ta statystyka uczciwości polityków i księzy ? Możesz podaż źródło. osobiście nie znam ani jednego nieuczciwego księdza i wyłacznie nieuczciwych polityków. Dlaczego więc oczerniasz KK ?
~Tunga 10-05-2014 22:48
Oczywiście te liczby są umowne. Znam, choć nieosobiście i nieuczciwych księży i uczciwych polityków. Nawet wśród dwunastu apostołów jeden był trefny, co daje około 8% trefnych księży. Podejrzewam, że w każdej partii w sejmie, może poza partią Palikota, znajdzie się co najmniej kilku uczciwych polityków. Generalnie więc księża bez wątpienia wygrywają z miażdżącą przewagą i tylko to chciałem pokazać.
rymcycymcy 11-05-2014 11:34
Idąc beztroskim, a zarazem logiką nie skażonym, tokiem myślowym przedmówcy ...statystycznie równy odsetek uczciwych osób można pewnie spotkać wśród ...księgowych, przewodników, krawcowych, zdunów, wulkanizatorów, pszczelarzy, działkowców, zbieraczy nalepek z piłkarzami, użytkowników zielonych gaci i wielu, wielu innych :) ...tylko po kiego w ogóle dyskutować o przekazywaniu władzy tymże właśnie ? :) ...mamy demokrację ? mamy ! ...ksiądz ma prawo wyborcze i na tym jego rola polityczna powinna się kończyć ...podobnie jak przedstawicieli powyżej wymienionych grup zawodowych i hobbystycznych ! :) ...ramen
~Tunga 11-05-2014 15:59
Drogi rymcymcy - obrażając bezsensownie rozmówców raczysz się kompromitować. Niemniej odpowiem Ci mimo, że bardziej Twoja obecność na portalu przypomina trollowanie niż chęć uczciwej dyskusji. Po pierwsze to nie pszczelarze ani księgowi są w mediach bez ustanku atakowani i oskarżani o wszelkie zło w Polsce - tylko księża. Po drugie księża do wyselekcjonowana grupa wykształconych filozoficznie wierzących w Boga ludzi, co odróżnia ich mo...lnie od każdej innej grupy społecznej. Po trzecie nikt nie dyskutuje o tym, żeby przekazać im całą władzę w Państwie, więc Twoje argumenty są bardzo słabe. Po czwarte kościół ma wielkie zasługi dla całej cywilizacji Europy. Po piąte nikt w Polsce w ciągu ostatnich kilkuset lat nie był prześladowany z powodu wyznania mimo, że wpływ kościoła był przeogromny.
~marek111 11-05-2014 21:55
@Tunga, jeżeli przywołujesz pojęcie "uczciwej dyskusji" to bardzo proszę podaj źródło z jakiego czerpiesz wiedzę nt. statystyki mo...lności lub braku mo...lności ludzi różnych zawodów - w tym wypadku księży i polityków ? Na jakich kryteriach jest oparta ta statystyka i kto ją prowadzi ? Liczby są "umowne" ? Nie ma czegoś takiego - liczby to liczby. Jeśli manipulujesz liczbami, to nie chrzań o uczciwości dyskusji. A co do meritum. Księża nie są oskarżani o "wszelkie zło" - znowu tutaj przesadzasz. Również nie jest prawdą, że nikt nie był prześladowany przez KK. Szczerze mówiąc, trudno dyskutuje w taki sposób. Chcesz rozmawiać, to poszperaj w prasie, w necie ...
~Omnibusik 11-05-2014 22:48
Kiedy mówi się "chrześcijaństwo" natychmiast wyłania się potęga KrK, a jaka jest prawda warto spojrzeć bardzo dokładnie do historii, tuszowanej przez zakonników. Dziś można czytać Biblię, ale kiedyś...Jak tępił KrK tych, którzy za wiarę byli mordowani (np. Jan Hus) przez nieomylny historyczny kościół. Szkoda, że luteranie oddali pokłon KrK i nominalne kościoły protestanckie poddają się ekumenii.
~soc-lib 12-05-2014 7:59
Tunga poczytaj::http://www.tokfm.pl/blogi/dywagacje/2014/05/slowo_na_niedziele/1
~Tunga 12-05-2014 12:36
@Omnibusik, możemy oczywiście spierać się o pozytywną lub negatywną rolę kościoła w 14 wieku, ale ani Żydzi nie mogliby się w Polsce osiedlić ani Kopernik napisać swojej słynnej pracy, gdyby polski kościół był represyjny wobec ludzi myślących inaczej. Jeśli spojrzymy na prawdziwe problemy, jakie mamy w Polsce względem zachodu, to żaden z nich nie ma nic wspólnego z Kościołem Katolickim. @marek111 - gdybyśmy popatrzyli na ilość polityków zamieszanych w różnego rodzaju afery i przekręty związane z biznesem, prywatyzacjami i służbami specjalnymi oraz ilość księży w to zamieszanych w ciągu ostatnich 20 lat zobaczylibyśmy tę ogromną różnicę. Nie piszemy tutaj pracy doktorskiej aby przytaczać szczegółowe dane statystyczne lecz prowadzimy luźną dyskusję. Ps. Ja nie jestem nawet katolikiem.
~Omnibusik 12-05-2014 18:02
Chyba źle mnie Pan/Pani zrozumiał(-a). Nie napisałem w kontekście "pozytywnej lub negatywnej roli kościoła" dla tego świata, ale o tym, że jak się współpracuje z przedstawicielami religii KrK w jednej radzie duszpasterskiej i katolików uważa za braci w Chrystusie to się potem trzeba mocno gimnastykować i ostatecznie "Panu Bogu dać świeczkę a diabłu ogarek". O wyraźnym Biblijnym ostrzeżeniu (!), żeby wystrzegać się innych bogów, że bałwochwalcy (!) nie odziedziczą królestwa Bożego i żeby z daleka trzymać się od ludzi innego ducha. By kościoły protestanckie nie wchodziły na kompromis z KrK (ekumenia). Bardziej myślę o tym, co na górze, a nie o tym co tutaj się działo, dzieje i dziać będzie. Ten świat mnie nie interesuje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group