Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8901
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czy Plac Piastowski straci swój charakter?!

Sobota, 27 sierpnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 lutego 2006, 12:52
Autor: Max B.
Jelenia Góra: Czy Plac Piastowski straci swój charakter?!
Fot. Max B.
W ostatnim czasie okolice Uzdrowiska Cieplice oraz Kościoła św. Jana Chrzciciela znacznie się zmieniły.
A stało się to za sprawą ukończenia wymiany, znacznego już kawałka nawierzchni na Placu Piastowskim.

Jak powszechnie wiadomo jest to główny trakt Cieplic, a co za tym idzie jest reprezentatywny dla tej części miasta. Przechadzając się nim codziennie, turyści oraz kuracjusze podziwiają oraz poznają tutejsze zabytki, takie jak Cieplickie Kościoły, pałac Schaffsgotschów wraz z Parkiem Zdrojowym.

Dlatego ważnym jest, aby nowa nawierzchnia w postaci kostki brukowej łączonej z płytami kamiennymi była nie tylko funkcjonalna i praktyczna, ale również zachowała i oddawała w pełni klimat tego miejsca.

Osobiście stwierdzam, że pomysł odnowienia nawierzchni jest jak najbardziej trafiony. Aczkolwiek zastanawia mnie fakt wyburzenia części klombów z krzewami ozdobnymi, które znajdowały się vis a vis pałacu Schaffsgotschów.

Przypuszczam, że powrócą one przynajmniej w znacznej części na swoje miejsce. W przeciwnym wypadku będzie to posunięcie bardzo szpecące Plac Piastowski…

Reasumując warto się zastanowić czy powinniśmy pozbywać się zieleni, która na pewno dodaje choć troszkę uroku takim miejscom.

A póki, co zapraszam wszystkich do obejrzenia krótkiej fotorelacji z przebiegu modernizacji nawierzchni. Oraz do wyrażenia własnej opinii na temat prowadzonych prac.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group