Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 4682
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czy nastąpi zwrot w sprawie Karkonoszy?

Sobota, 30 marca 2013, 20:26
Aktualizacja: 20:49
Autor: Przemo
Jelenia Góra: Czy nastąpi zwrot w sprawie Karkonoszy?
Fot. archiwum
Tuż przed startem rundy wiosennej prezydent Marcin Zawiła postanowił, że IV–ligowi piłkarze Karkonoszy nie otrzymają stypendiów sportowych. Decyzja władz Miasta wstrząsnęła klubem, który w tym roku obchodzi 60–lecie istnienia.

Chociaż od kilku lat w klubie ze Złotniczej niewiele się działo to pojawiło się światełko w tunelu. Pierwszy etap budowy stadionu (prawdopodobnie kolejny raz będzie przesunięty) zbliża się ku końcowi, piłkarze pod okiem Artura Milewskiego będą mieli okazję grać i trenować w doskonałych warunkach. Bezpośrednie zaplecze pierwszego zespołu w postaci ekipy juniorów starszych również mierzy wysoko i już w tym sezonie nowy szkoleniowiec Bartosz Wiatrzyk celuje w powrót do Dolnośląskiej Ligi Juniorów. Jak widać zaplecze treningowe i kadrowe zmienia się na lepsze z dnia na dzień, brakuje zaplecza finansowego i politycznego, czyli przychylności władz Miasta dla najpopularniejszej dyscypliny sportu w mieście, kraju i na świecie. O zapotrzebowaniu na przyzwoity poziom piłki nożnej w Jeleniej Górze z pewnością pamiętają kibice, którzy w liczbie kilku tysięcy stawiali się przy ul. Złotniczej, by wspierać KS Karkonosze w drugiej i trzeciej lidze. Czy 60-lecie powstania klubu będzie początkiem nowego etapu w dziejach biało-niebieskich? Odebranie stypendiów z pewnością zmobilizowało zarząd do działania w kwestii poszukiwania sponsorów, jednocześnie przez Ratusz przetoczyła się fala krytyki w odpowiedzi na decyzję przezydenta. Nieoficjalnie mówi się, że nawet radni partii rządzącej są za przywróceniem stypendiów dla piłkarzy Karkonoszy.

- Podjęliśmy wszelkie możliwe działania. Rozmawialiśmy w pierwszej kolejności z prezydentem Zawiłą, rozmowa była w miarę konstruktywna. Rozmawiałem też z panią poseł Czernow, panem Łużniakiem, Pokojem i z nowym przewodniczącym Rady Miejskiej - panem Leszkiem Wrotniewskim. Pan prezydent pomógł nam w uzyskaniu dwóch sponsorów. Pierwszy zadeklarował pewną kwotę pieniędzy, klub dołożył i wypłaciliśmy chłopcom przed świętami pomoc finansową - powiedział prezes Karkonoszy, Tadeusz Duda.

Zaraz po świętach odbędzie się posiedzenie Komisji Sportu, na którą został zaproszony zarząd Karkonoszy:
- Liczymy, że nasze dalsze działania odniosą sukces. Musimy coś robić, żeby tą piłkę w Jeleniej Górze uratować. Trudno, żeby stadion (przy ul. Złotniczej) stał pusty, żeby na nim grała liga okręgowa. Jeżeli stypendia nie wrócą to jest szansa, że pan prezydent wspomoże ten klub w innej formie - dodał prezes Duda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
444
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group