Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 5983
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czy na ulice Jeleniej Góry powróci hycel?

Środa, 13 lipca 2011, 7:21
Aktualizacja: Sobota, 16 lipca 2011, 10:40
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Czy na ulice Jeleniej Góry powróci hycel?
Fot. Jelonka.com
O rozważenie możliwości odłowu bezpańskich i biegających bez dozoru czworonogów zwrócił się do prezydenta miasta Marcina Zawiły radny Rafał Piotr Szymański z Prawa i Sprawiedliwości.

Skąd ta interpelacja? – Z rozmów ze strażnikami miejskimi dowiedziałem się, że znaczącym problemem w utrzymaniu czystości ulic i terenów zielonych w Jeleniej Górze są bezpańskie, lub wypuszczane bez dozoru psy. Straż Miejska nie dysponuje możliwościami ich odławiania, ani ustalenia ich właścicieli, nie istnieje też żadna służba miejska zajmująca się tym problemem – twierdzi radny Szymański uzasadniając swój wniosek.

A problem nie jest nowy. Od lat mieszkańcy utyskują na zapaskudzone przez czworonogi chodniki i trawniki. Nie pomogła znacząco ani akcja wszczepiania zwierzętom mającym właścicieli tzw. czipów. Na niewiele zdają się specjalne kosze na śmieci umieszczone przy niektórych ulicach Jeleniej Góry. Do rzadkości nie należą też przypadki pogryzień przez psy bez opieki.

– W związku z powyższym zwracam się z propozycją rozważenia możliwości odłowu bezpańskich i biegających bez dozoru czworonogów i zwracania ich właścicielom po zapłaceniu kary – argumentuje radny Rafał Piotr Szymański.
Dodajmy, że instytucja hycla, zwanego też rakarzem, istniała niegdyś w Jeleniej Górze, ale z różnych przyczyn zaniechano tej formy odłowu wałęsających się po mieście zwierząt. Dziś przeciwko takiemu rozwiązaniu są organizacje ekologiczne oraz obrońcy „praw zwierząt”, którzy twierdzą, że postępowanie rakarza i cały proceder jest niehumanitarny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (109) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group