Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 6471
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czy jesteś za pomocniczymi Cieplicami?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 17 sierpnia 2008, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: TEJO
Nowa uchwała rajców daje Cieplicom pozory niezależności.
Fot. TEJO
Można brać udział w konsultacjach społecznych ogłoszonych przez prezydenta miasta w sprawie utworzenia jednostki pomocniczej Uzdrowisko Cieplice.

Polega to na odpowiedzi na pytanie: – Czy jesteś za utworzeniem jednostki pomocniczej Uzdrowisko Cieplice w granicach zaznaczonych na mapie?

Respondenci mają do dyspozycji mapę oraz urnę, do której należy złożyć osobiście podpisaną kartę z wpisaną odpowiedzią. Można to uczynić w holu przybudówki ratusza (parter) oraz w siedzibie filii Grodzkiej Biblioteki Publicznej przy placu Piastowskim.

Stosowną uchwałę, na podstawie której prowadzone są konsultacje, podjęli w lipcu radni. Utworzenie w Cieplicach jednostki pomocniczej jest aktem formalnym i niewiele zmieni w polityce miasta wobec byłego miasteczka. Rada osiedlowa, która zostanie powołana, będzie jedynie głosem doradczym dla samorządowców w jeleniogórskim ratuszu.

Takie rozwiązanie jest jednak potrzebne ze względów formalnych. Bez wprowadzenia jednostki pomocniczej Uzdrowisko Cieplice status sanatoriów mogłyby stracić niektóre ośrodki położone poza bezpośrednim centrum zdroju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~Małgorzata Turowska 17-08-2008 10:18
Proponuję krótki sondaż na ulicach Jeleniej Góry: ilu mieszkańców wie,że są takie konsultacje ??
~jelgór 17-08-2008 10:55
Prezydent ostentacyjnie zapomina własne obietnice wyborcze, a radni wypeirają się tego, co mieli robić, jeśli zostaną wybrani. W meście miały powstać rady osiedlowe, które teraz miałyby szanse się zakorzenić w ramach funduszu sołeckiego przygotowywanego przez rząd. Ale prezydent postanowił nie realizować swoich obietnic wyborczych i przez półtora roku nie zrobił nic dla powstania rad Śródmieścia, Sobieszowa, Zabobrza i innych- bo gdzie są jego projekty uchwał? Dopiero jak ustawa zmusiła go i radnych z uzdrowiskiem, to nagle pojawiają się konsultacje i pozoruje się realizację obietnic i w ogóle demokrację: u nas mieszkańcy sami się rządzą. Tymczasem żadnych zmian nikt nie robi- nawet opozycja, która w kampanii stawiała na rozwój rad, dziś milczy jak zaklęta. W następnych wyborach trzeba wygnać faryzeuszy ze świątyni. A póki co w nibykonsultacjach zamierzam głosować przeciw, bo albo wszystkie rady, albo żadna- nawet kosztem uzdrowiska, który niech obciąży konto rządzących.
~anty 17-08-2008 11:50
Po co ta fikcja? Po co powoływać coś,co "jest aktem formalnym i niewiele zmieni w polityce miasta"? Po co ta para w gwizdek i pozorne działania: przemowy i mowy, peany i tyrady, protokoły i stanowiska, posiedzenia i nudzenia /wszystko płatne/ - skoro prezydent znów nie realizuje obietnic przedwyborczych, kiedy to obiecywał utworzenie Osiedla Cieplice i powołanie Rady Osiedla.Jesteśmy za utworzeniem struktury samorządowej o wysokiej autonomii; jesteśmy przeciw kolejnej fikcji i bajerom o głosie doradczym niebranym z teguły pod uwagę. Tym bardziej, że w ratuszu wszystko wiedzą najlepiej...
~kandydat na prezydenta 17-08-2008 12:05
Oto typowe działanie dla obecnych władców Jeleniej Góry: kto mocniej tupnie i głośniej krzyknie - ten ma załatwione! Dlaczego nie będzie równocześnie jednostki pomocniczej Goduszyn, Sobieszów, Zabobrze, Czarne? Czy tam są inni ludzie? A może zostawiono to jako kiełbasę wyborczą na okres następnej kampanii wyborczej lub wcześniejszego referendum?
~? 17-08-2008 12:35
Jak długo trwa to "referendum"?
~jelgór, ponownie 17-08-2008 13:43
Już dawno pan Pluciński robił konsultacje w tej sprawie, bo od 3 lat wiadomo, ze rada dzielnicy uzdrowiskowej musi być, a tu nagle wielkie przebudzenie i nowe, lepsze konsultacje. Kogo obchodzi 1000 podpisów złożonych przez pana Plucińśkiego do prezydenta? Miasto ma gdzieś indziej tysiac mieszkańców, którzy złożyli swoje podpisy. To wyjątkowa arogancja ratusza i radnych, którzy o tym nie chcą pamiętać. Czy warto coś podpisywac miastu, które już raz obeszło się z mieszkańcami w ten sposób? A mozę wynik tamtych konsultacji był nie po myśli tych, którzy nie chcą żadnych zmian w mieście?
Rosomak 17-08-2008 13:57
Nigdy,nie miałem,i nie mam zaufania do tego towarzystwa wzajemnej adoracji z ratusza,nie są tego warci.
~ 17-08-2008 15:22
jestem gdzies w swiece.Cos napisalem ale oczywiscie robita co chceta wstawiacie swoje komentarze.Ale popmysle co z tym zrobie.Mysle ze dam rade. Pozdrowienia.
~stary mieszkaniec 17-08-2008 15:41
Jak by nie patrzyl na historie,to Cieplice byly magnesem turystycznym dla JG,NIGDY odwrotnie,warto o tym pamietac!Co mogla zaoferowac przemyslowa miescina,dysponujaca smierdzaca Celwiskoza(jedyny wtedy przemysl).Tam napewno nie zjezdzali sie krolowie,to jest matematyczny pewnik.Zapewnienie miejsca pracy dla komunistycznych kacykow typu Ciosek,i innych,spowodowalo powstanie wojewodztwa jeleniogorskiego.Decyzje wtedy powstajace,zablokowaly rozwoj Cieplic. Przeciez juz dawno przeprowadzono odwierty,udowadniajace zrodla goracej wody,w okolicy sanatorium MSW(park cieplicki)i co?????? Czeka sie cierpliwie na handlarza gruntow,najlepiej z Niemiec???
~bary33 17-08-2008 17:26
NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE!NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE!NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE!NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE!NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE!NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE!NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE!NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE! NIE!
~stary mieszkaniec 17-08-2008 21:38
jak tu czytam,jakis burak z JG sie buntuje,wiec dobrze,odlaczmy wioche od Cieplic.Z tym ,zeby bylo jasne,decyduja ci co na codzien widza grafitii,a nie zadni cwaniacy co 5 dni z dzisiejszym mieszkaja w Cieplicach(vide Plucinski)
~VETO 17-08-2008 22:19
Komu potrzebna kolejna banda bezradnych. Stawiam stanowcze NIE dla powoływania kolejnych pożeraczy naszych pieniędzy.
KochaSJG1983 17-08-2008 22:42
No tak, a gdzie reszta dzielnic Jeleniej Góry? Jak zawsze zapomniano o Sobieszowie, Goduszynie, Jagniątkowie, Maciejowej, Strupicach, Czarnym, Grabarowie... Nie lepiej byłoby powołać jedną jednostkę pomocniczą, w skład której wchodziłyby wszystkie dzielnice Jeleniej Góry?
~ciekawy 17-08-2008 23:11
Ciekawi mnie co na to Stow.Miłośników Cieplic.Czy będzie ich przedstawiciel na debacie z Prezydentem miasta Panem MARKIEM OO... Podobno P.Marek ponownie przesunął spotkanie z mieszkańcami na 10.09.08 r. godz. 17,oo w Kino LOT.No ciekawe czy dotrzyma terminu. Z O B A C C Y M Y !!??
~jkhtk 18-08-2008 7:51
Co dało "współzycie" Cieplic z Jelenią Górą każdy widzi, ponieważ gorzej dla Cieplic już być nie może, to spróbujmy z dzielnicą... Cieplice są jeszcze jedną zmarnowaną szansą naszego regionu...... jak zwykle....
~wstyd 18-08-2008 13:31
wstyd, miasto pogoniło 1200 mieszkańcó pod wodzą Radka Plucińśkiego, a teraz przychodzi koza do woza
~stary mieszkaniec 20-08-2008 13:22
to do tych z Vetem i innymi bzdurami!To Wy,albo Wasi ulubiency,nie doprowadzili nigdy do rozwiazania problemu basenow w Cieplicach,Sobieszowie,Rakownice zniszczyliscie sobie sami,nawet prokurator sie nie zainteresowal.Pozeraczami pieniedzy sa tacy jak Veto,barry 33,a najbardziej smieszne jest to jak jakis wiesniak w gumofilcach,krzyczy ze ze swoich podatkow,czy pieniedzy nie bedzie oplacal Cieplic.Ktory naprawde z was jest Ciepliczaninem,od lat?? Co wy wiecie o Cieplicach?Nazjezdzalo sie tu najrozmaitrzej holoty z Polski,i jak konia kuja ,to lape podstawiaja.Dilerzy,narkomani,graficiarze,to baza JG.No i daj jeszcze chamstwu wladze nad innymi,w pale sie nie miesci.Do Cieplic to wam kmiotki daleko,mysle ze sie dolaczy Sobieszow i inni.Gnac to kryminalno-polityczne dilerstwo z Jelonki,brrr....Smierdzi od nich glupota i samoopalaczem.sa wiochy do zasiedlenia w okolicy,tam sie wynoscie,ale i tam was ze sztachetami powitaja.Gnoju nikt nie lubi....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group