Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 5073
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czy jesteś za pomocniczymi Cieplicami?

Niedziela, 17 sierpnia 2008, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Czy jesteś za pomocniczymi Cieplicami?
Nowa uchwała rajców daje Cieplicom pozory niezależności.
Fot. TEJO
Można brać udział w konsultacjach społecznych ogłoszonych przez prezydenta miasta w sprawie utworzenia jednostki pomocniczej Uzdrowisko Cieplice.

Polega to na odpowiedzi na pytanie: – Czy jesteś za utworzeniem jednostki pomocniczej Uzdrowisko Cieplice w granicach zaznaczonych na mapie?

Respondenci mają do dyspozycji mapę oraz urnę, do której należy złożyć osobiście podpisaną kartę z wpisaną odpowiedzią. Można to uczynić w holu przybudówki ratusza (parter) oraz w siedzibie filii Grodzkiej Biblioteki Publicznej przy placu Piastowskim.

Stosowną uchwałę, na podstawie której prowadzone są konsultacje, podjęli w lipcu radni. Utworzenie w Cieplicach jednostki pomocniczej jest aktem formalnym i niewiele zmieni w polityce miasta wobec byłego miasteczka. Rada osiedlowa, która zostanie powołana, będzie jedynie głosem doradczym dla samorządowców w jeleniogórskim ratuszu.

Takie rozwiązanie jest jednak potrzebne ze względów formalnych. Bez wprowadzenia jednostki pomocniczej Uzdrowisko Cieplice status sanatoriów mogłyby stracić niektóre ośrodki położone poza bezpośrednim centrum zdroju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group