Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 3009
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czy Jelenia Góra przyjmie uchodźców?

Piątek, 30 czerwca 2017, 12:37
Aktualizacja: Niedziela, 2 lipca 2017, 6:57
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Czy Jelenia Góra przyjmie uchodźców?
Fot. archiwum
Samorządowcy związani z Platformą Obywatelską chcą, aby to władza lokalna miała możliwość zdecydowania, czy chce na swoim terenie uchodźców. Czy podobnego zdania są władze Jeleniej Góry? O to zapytaliśmy zastępcę prezydenta.

- W Jeleniej Górze na razie jeszcze na ten temat nie rozmawialiśmy. Jeżeli będą ludzie w potrzebie, kiedy sytuacja będzie spowodowana wojną – i chodzi tu o rodziny, a nie imigrantów zarobkowych – to nieludzkie byłoby nieprzyjmowanie tych ludzi – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta, który przypomina, że w podobnej sytuacji byli Polacy w czasie drugiej wojny światowej, kiedy to polskie rodziny były przyjmowane m.in. w krajach arabskich. - W czasie stanu wojennego ludzie wyjeżdżali na zachód i mieszkali w obozach, w których dzisiaj mieszkają Syryjczycy. Musimy o tym pamiętać – dodał J. Łużniak. - Nie chodzi o to, że mamy przyjmować duże ilości, tylko mamy być ludźmi. W trudnej sytuacji trzeba wyciągnąć rękę – podkreślił.

Z pomysłem „wzięcia sprawy w swoje ręce” przez samorządowców wyszedł szef PO Grzegorz Schetyna – polityczny przyjaciel Marcina Zawiły, prezydenta Jeleniej Góry. Hasło podchwycili włodarze kilku miast, w tym m.in. Jacek Jaśkowiak w Poznaniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (176)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group