Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 6044
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czy Jelenia Góra powinna przyjąć uchodźców?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 7 lipca 2017, 14:31
Aktualizacja: 14:47
Autor: Jelonka.com & TV Dami
Samorządowcy związani z Platformą Obywatelską chcą, aby to władza lokalna miała możliwość decydowania, czy chce na swoim terenie uchodźców. W jeleniogórskim Ratuszu tego tematu jeszcze nie podejmowano, ale zastępca prezydenta Jerzy Łużniak stwierdził, że trzeba wyciągnąć rękę do ludzi w potrzebie. A co o tym sądzą jeleniogórzanie? O tym w programie „Maraton subiektywności”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~psps 7-07-2017 17:02
Przecież jak Łużniak chce to może sobie sprowadzić i utrzymywać uchodźców i imigrantów. Ale on by chciał się pokazać za nieswoje pieniądze. Tak jest najłatwiej. I to nie władza lokalna a mieszkańcy mają prawo do decydowania o przyjęciu uchodźców. Władza sie nie sprawdza w takich decyzjach. Zresztą nasza w żadnych się nie sprawdza.
~Może i przyjmie... 7-07-2017 20:30
A potem polowanko na nich urządzi, jak na Safari, tylko bezkrwawe.Taka fundacja Estera sprowadziła ich do Polski , no i okazało się,że ...oni za nic nie chcą być uchodżcami (u nas), nie czują się uchodżcami i ...zniknęli jak kamfora. Tylo ich mecenas teraz czyni wygibusy,żeby odkręcić ten problem.,bo ony już nie mogą być gdzie indziej uchodżcami.A podobno litościwa Esterka pewnie ateiści w niej pracowali,bo tyle serducha okazali,kobity z dziećmi na ręku przywlekli do Polski, a tu ...żaden się nie ostał. Jedna pociecha, ci nie byli terrorystami. Gorzej będzie jak ktoryś zostanie... A swoją drogą pytanie czy ktoś za nich kasę weżmie,jeśli tak to kto i ile, ja podatnik pytam.
~ 8-07-2017 9:26
władza lokalna jest władzą tylko z nazwy, a tak na prawdę to tylko pracownicy administracyjni podatników mający obowiązek spełniać wolę podatników i dbać o ich dobro, a jeśli wola podatników aż tak bardzo im się nie podoba (podobno 70% obywateli Polski nie zgadza się) to mogą się podać do dymisji tak jak David Cameron który nie zgadzał się z wynikiem referendum ws brexitu
~x 8-07-2017 11:33
Naszych w ciągu 10 lat zwiało z Polski 3mln a ciemny lud wierzy i panikuje ,że uchodźcy będą tu się pchać drzwiami i oknami.musieli by na łeb upaść żeby do tej biedy przybywać,nie porównujcie się z Niemcami,UK itp. bo to nie wasza liga.Już przecież przyjęliśmy 80 tys. Czeczenów.. i dziś zostało ich w Polsce nie więcej jak kilka tys.,reszta zwiała na Zachód,z tymi będzie tak samo.
adam57sochrau 9-07-2017 4:06
Absolutnie nie,chyba ze wlodarze miasta do siebie i na swoj koszt przyjma! Ciapate won!
~a czy już jakieś są? 10-07-2017 19:43
A czy już jakieś uchodżce są w JG, bo grasował taki mały naturalnie podobny do uchodżców albo może stylizowany i czepiał się oszmatowania przechodniów i ...żebrał. Bidoczek. On zarabiał a starzy gdzieś ukryci kubek opróżniali z drobnych.Ale oszmatowanie miał I sortu, z najlepszych sieciówek. Ciekawe czy to zagraniczne goście, czy nasza kochana , wiecznie dopieszczana mniejszość narodowa od opróżniania wspólnego garnuszka i wróżenia. O in. działaności nie wsp0mnę, bo zaraz różni ateiści od nieczułych katoli mnie wyzwą. A jest zgryz mo...lny dać parę groszy czy też nie. Nie dałam,uznałam ,ze jego stara nie zapomniała wziąć pincet plus. A mnie ZUS dał 5 zeta i bez plusa.
~Hirschberg Vitalis 13-07-2017 17:49
Na przełomie lat 40. i 50. ub. wieku w Jeleniej Górce pojawili się uchodźcy z wojny domowej w Grecji. Było ich pewnie kilka tysięcy. Mieszkali wśród nas, uczyliśmy się z nimi w szkołach. Greckie dziewczyny były ozdobą prywatek tańcujących. Greccy chłopcy nauczyli nas pić wino "patykiem pisane". Zakochałem się w 16-letniej Artemizie. Najlepsze jarzyny były na greckich straganach. Nagle wyjechali. Ojczyzna na nich czekała. Już demokratyczna.
~tyle 15-07-2017 8:46
. "Ta zmiana ma doprowadzić do tego, że to minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ma mianować członków SN" - Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-nowela-o-sadzie-najwyzszym-pis-kontra-po,nId,2417602#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
~:( 17-07-2017 1:21
Apsolutnie zadnych uchodzcow,bo po 1 to nie sa uchodzcy,nikt nie bedzie nam robil wody z mozgu,Widzimy tych niby uchodzcow przyjetych za granica i co robia? ano zanieczyszczaja ulice sklepy, jak widzimy na youtubie po 2 ,nie chca pracowac wlucza sie i krzywdza ludzi.W czasie wojny jak bylismy uchodzcami to nikogo nie krzywdzilismy w przeciwienstwie do tych po 3 ,jak chcecie sie jeszcze nacieszyc swoimi dziecmi i wnukami to poogladajcie w internecie co oni wyprawiaja pozatym to rzad decyduje otym czy ich przyjac czy nie,Uchodzcy nie maja prawa zagrazac obywatelom w panstwie ktorym sa a niestety a to robia,Jesli sa w obcym kraju powinny sie dostosowac do ich tradycjipo 4 to nie sa uchodzcy tylko imigranci,Pomagajmy im na miejscu inaczej bedziemy miec jak w niemczech i we francji :( ,
~rybka1313 17-07-2017 20:57
ABSOLUTNIE żadnych uchodźców, a jeśli mamy nadmiar mieszkań i pieniędzy to sprowadźmy najpierw Rodaków z Kazachstanu. To jest właśnie nasza polityka, nasprowadzać obcych i niekoniecznie wdzięcznych za to Muzułmamów, niech nas zabijają, a Polaków zostawić na wygnaniu.WSTYD
~ADHD 18-07-2017 8:49
Po pierwsze to nie uchodzcy,ci ludzie nie mają takiego statusu i jest to wprowadzanie w błąd. Po drugie czy ktoś tych ludzi pytał, czy wybierają się właśnie do Polski?
~max 18-07-2017 15:21
Uchodźcą się jest do pierwszego kraju nieobjętego wojną. To są najeźdźcy!! Wrogowie! Inaczej Niemcy trzymali by ich u siebie.
~Witamy! 18-07-2017 19:49
Już tłumy w drodze na zaproszenie prezydentów miast XD https://www.youtube.com/watch?v=8QIc9nHu94g

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group