Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 8979
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czwartek bardzo wystawowy

Czwartek, 5 listopada 2009, 8:47
Aktualizacja: 8:48
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Czwartek bardzo wystawowy
Teodor Gutaj
Fot. TEJO
Miłośnicy sztuki będą dziś musieli szybko przemieszczać się z miejsca na miejsce. Przewidziano aż cztery wernisaże, w tym dwa rozpoczynające się o tej samej godzinie.

O godzinie 16 w Galerii Hall Osiedlowego Domu Kultury zostanie otwarta zbiorowa wystawa „Karkonosze zawsze piękne”. Złożą się na nią zdjęcia wykonane podczas dorocznych plenerów fotograficznych związanych z Ogólnopolskim Biennale Fotografii Górskiej. Prace są w zbiorach Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Godzinę później w Biurze Wystaw Artystycznych wernisaż wystawy „Wyzwolenie pamięci” Agnieszki Kopeć i Czesława Chwiszczuka, których przestrzenno fotograficzne prace „zatrzymują” czas. Wrocławscy artyści językiem sztuki opowiadają o tym, jak poprzez dzieło odświeżyć drogi własnej pamięci. Jednym z elementów wystawy będzie… potężna wanna.

Dwie wystawy zaczną się o godz. 18. W Galerii Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego przy Podwalu 1 a swoje prace pokaże Teodor Gutaj, człowiek historia, jeden z nestorów fotografiki jeleniogórskiej. O tej samej porze przewidziano początek wernisażu fotografii Anny Resner-Buckiej w Galerii Czekoladowej. Autorka, mieszkanka Złotoryi, przedstawia zdjęcia rodzin spodziewających się dzieci na chwilę przed ich narodzeniem, oraz już po przyjściu na świat potomków. A. Resner-Burska sportretowała osoby jej bliskie, choć na co dzień fotografuje także pejzaże i odkrywa nieznane miejsca.

Relacje z wernisaży – w popołudniowych i jutrzejszych doniesieniach Jelonki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group