Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 4594
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cztery kąty dla ubogich i uczciwych

Wtorek, 5 stycznia 2010, 9:38
Aktualizacja: 9:38
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Cztery kąty dla ubogich i uczciwych
Fot. .....
Jesienią w Jeleniej Górze przybędzie 49 mieszkań socjalnych. Powstaną one w budynku przejętym przez miasto po akademiku Uniwersytetu Ekonomicznego przy ulicy Wyczółkowskiego. W najbliższym czasie rozpocznie się remont obiketu. Nowe lokale zajmą osoby najuboższe, ale nie mające zaległości w czynszach i opłatach bieżących.

Budynek po byłym akademiku Uniwersytetu Ekonomicznego przy ulicy Wyczółkowskiego 59 miasto przejęło 27 maja 2008 roku za kwotę miliona sześciuset tysięcy złotych. Od tego czasu budynek czekał na modernizację i przebudowę jego wnętrza na potrzeby mieszkaniowe. Dotychczas nie było na to pieniędzy, jednak obecnie udało się je pozyskać.

– Ostatniego dnia grudnia 2009 roku otrzymaliśmy informacje o przyznanych środkach z Banku Gospodarstwa Krajowego, dysponenta środków w konkursie, w którym złożyliśmy akces. W najbliższym czasie podpisana zostanie umowa i rozpoczniemy procedury przetargowe w celu wyłonienia wykonawcy - mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Sprawa ciągnie się już dwa lata. W minionym roku nie udało nam się pozyskać potrzebnych pieniędzy. W tym roku natomiast jesteśmy przygotowani do rozpoczęcia realizacji tego zadania.

Prace adaptacyjne budynku mają się rozpocząć jeszcze w miesiącach zimowych, zakończą się z początkiem września, najpóźniej października br. Na remont tego budynku przewidziana jest kwota niemal pięć mln złotych, z czego 30 procent będzie pochodziło z funduszy zewnętrznych, a pozostała część z budżetu miasta.

W ramach prac wyremontowane i zmodernizowane zostanie całe wnętrze budynku. W miejscu, gdzie funkcjonowały pojedyncze pokoje akademickie zostaną stworzone mieszkania o wymaganym przez prawo, standardzie: nowe węzły sanitarne, piony, nowe ścianki działowe. Pokoje zostaną pomalowane, wymienione zostanie ogrzewanie, podłączona nowa instalacja sanitarna.

- W ostatnich latach mieszkań socjalnych nie przybywało, pojawiały się pojedyncze mieszkania z przekwalifikowania z mieszkań komunalnych. Niemal pięćdziesiąt nowych mieszkań socjalnych pozwoli na zmniejszenie kolejki oczekujących na mieszkania i podjęcie działań wobec osób z wyrokami eksmisji. Do budynku zostaną przekwaterowane osoby, które nie mają zaległości w płaceniu czynszu czy zobowiązań bieżących. Do opuszczonych mieszkań będziemy natomiast kierować osoby m.in. z wyrokami eksmisyjnymi – mówi Jerzy Lenard.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group