Niedziela, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 6943
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn/Borowice: Cztery dni do Górskich Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym

Wtorek, 23 sierpnia 2011, 11:36
Aktualizacja: 11:37
Autor: MDvR
Podgórzyn/Borowice: Cztery dni do Górskich Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym
Fot. użyczone
Najlepszych polskich „górali” ścigających się na szosie po raz drugi z rzędu gościć będą Podgórzyn i Borowice koło Jeleniej Góry. Impreza rozegrana zostanie już w najbliższy weekend 27 i 28 sierpnia.

Podczas Górskich Mistrzostw Polski rozdanych zostanie sześć kompletów medali. W walce o medale i biało-czerwoną koszulkę z orłem na piersi walczyć będą zawodnicy i zawodniczki w kategoriach junior młodszy, junior, młodzieżowiec oraz elita. Uczestnicy rywalizować będą na liczącej 14,5 kilometra rundzie z Podgórzyna do Sosnówki Górnej poprzedzonej 8,5-kilometrowym dojazdem do rundy.

W sobotę 27 sierpnia na trasie pojawią się juniorki młodsze, które pokonają dystans trzech okrążeń (51,7 km). O kolejne medale rywalizować będą kobiety open, czyli elita, orliczki i juniorki, które pokonają dystans 5 okrążeń (80,7 km). Po przejechaniu identycznego dystansu poznamy górskiego mistrza Polski w kategorii junior młodszy.

Na niedzielę 28 sierpnia zaplanowano wyścigi: juniorów oraz elity i młodzieżowców. Juniorzy rywalizować będą na dystansie 109,7 km złożonym z siedmiu okrążeń. Najstarsze kategorie młodzieżowców i elity startując we wspólnym wyścigu do pokonania będą mieli jedną rundę więcej czyli 124,2 km.

Przed rokiem w Podgórzynie złoty medal w elicie kobiet wywalczyła Maja Włoszczowska z grupy CCC Polkowice, która wkrótce potem sięgnęła po tytuł mistrzyni świata w kolarstwie górskim. Srebrny medal wywalczyła jej koleżanka z zespołu Paula Gorycka, a brązowy medal Paulina Brzeźna, która w ostatnią niedzielę zwyciężyła w klasyfikacji generalnej Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego.

W rywalizacji elity mężczyzn przed rokiem po tytuł sięgnął Marek Rutkiewicz, przed Pawłem Cieślikiem i Radosławem Romanikiem. Dwaj pierwsi udanie zaprezentowali się na górskich etapach podczas tegorocznego Tour de Pologne, będą więc faworytami także tegorocznych mistrzostw.

Emocji nie powinno zabraknąć także w pozostałych kategoriach, gdzie rywalizować będą czołowi polscy zawodniczy i zawodniczki wraz z reprezentantami Polski na ostatnich mistrzostwach Europy w kolarstwie szosowym i górskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group