Czwartek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 6536
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czterdzieści lat pracy twórczej Dariusza Milińskiego

Niedziela, 1 maja 2011, 8:04
Aktualizacja: Środa, 4 maja 2011, 16:32
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Czterdzieści lat pracy twórczej Dariusza Milińskiego
Fot. TEJO
W nadchodzący czwartek, 5 maja, w Galerii Promocje Osiedlowego Domu Kultury, otwarta zostanie jubileuszowa wystawa znanego artysty związanego z Pławną Dolną, którego korzenie – mimo wszystko – tkwią w Sobieszowie, gdzie nabywał swych pierwszych doświadczeń.

Dariusz Miliński jest twórcą, reżyserem i aktorem teatru ulicznego, do którego zmobilizował nie dość, że własną rodzinę, ale także ludzi z Pławnej Dolnej, gdzie od kilkunastu lat mieszka i tworzy. Dariusz Miliński to jednak przede wszystkim malarz śląskich baśni i legend. Założony przez niego Zamek Legend Śląskich jest celem wielu wycieczek, a popularyzowanie treści podań przyczynia się do budowania lokalnej tożsamości mieszkańców naszego regionu.

Dziś Miliński inspiruje sztuką okolicznych mieszkańców, zwłaszcza młodzież, dla której urządza warsztaty. Jego zagroda w Pławnej (założył Grupę Plastyczną „Pławna 9”) jest ważnym, promieniującym na okolicę ośrodkiem kultury, nie tylko ludowej. Ma charyzmę, gdyż gromadzą się wokół niego różni, „porąbani” przez los ludzie, którzy odradzają się tutaj przez sztukę. Każdy, kto chce tworzyć, ma tu swoje miejsce – napisała o artyście Elżbieta Dzikowska.

Otwarcie jubileuszowej wystawy D. Milińskiego – 5 maja o godz. 17 w ODK przy ul. Komedy Trzcińskiego na jeleniogórskim Zabobrzu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group