Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 2444
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Człowiek, praca, głodne życie”: barwnie na tyłach Rynku

Poniedziałek, 21 listopada 2011, 13:28
Aktualizacja: 13:32
Autor: RED
JELENIA GÓRA: „Człowiek, praca, głodne życie”: barwnie na tyłach Rynku
Fot. RED
Szare i smętne tynki parterowych oficyn kamienic po wschodniej stronie placu Ratuszowego zyskały nową, kolorową oprawę graficzną.

Powierzchnią tynków zajęli się miłośnicy graffiti, którzy pokryli mury ciekawymi muralami. Ich treścią są nieco zmodyfikowane hasła, z którymi partie polityczne szły do wyborów. I tak najbardziej w oczy rzuca się napis: „Człowiek, praca, głodne życie”, „Polska w budowie” i inne.

Choć z pewnością nie zabraknie przeciwników tego rodzaju „ubarwienia” starówki, należy podkreślić, że murale wyglądają na pewno efektowniej niż odrapana i brudna elewacja parterowych zabudowań. Pochodzą one z lat przebudowy kamienic w Rynku, a znajdują się w części z nich zaplecza lokali gastronomicznych, które działają w dawnych Podcieniach Pończoszników i Białoskórników. Wyznaczają też miejsce, do którego sięgały budynki tej strony Rynku, które w latach 60. zburzono i „zrekonstruowano” od podstaw znacznie je skracając. Z okresu nieco późniejszego uchowała się tam tablica informująca, że "zabrania się picia alkoholu w obrębie budynków mieszkalnych".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group