Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 8593
Zalogowanych: 71
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Cieplice: Czeskie cieplickie muzykowanie

Czwartek, 4 lipca 2024, 11:05
Autor: ZTA
Cieplice: Czeskie cieplickie muzykowanie
Fot. ZTA
Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze im. Bogdana Nauki zaprasza mieszkańców, turystów i kuracjuszy we wszystkie niedziele lipca na koncerty organizowane w muszli koncertowej w Parku Zdrojowym. Chcemy zaprezentować naszej publiczności czeskich wykonawców reprezentujących różne gatunki i style muzyczne.

Cały cykl organizowany jest w ramach programu Interreg Polska-Czechy 2021-2027 z Funduszy Mikroprojektów za pośrednictwem Euroregionu NYSA. Wszystkie koncerty odbywać się będą o godzinie 17.00.

W pierwszą lipcową niedzielę wystąpi zespół The Grizzlies grający muzykę pop-rockową. Kapela działa od 15 lat w regionie Frydlantu i Liberca, a w swoim repertuarze ma utwory nawiązujące do historii i teraźniejszości regionu.

W kolejną niedzielę (14 lipca) w cieplickiej muszli będzie rozbrzmiewać muzyka swingowa. Ze Swing Sextetem z Nachodu wystąpi znany czeski wokalista, kompozytor i muzyk jazzowy Petr Kroutil. Muzycy zaprezentują nam głównie swing lat 30. i 40. ubiegłego wieku, częściowo dixieland w tzw. stylu chicagowskim oraz kompozycje z repertuaru znanych mistrzów jazzu, m.in. Duke'a Ellingtona.

W następną niedzielę (21 lipca) przeniesiemy się na zupełnie inny biegun muzyki, a na deskach muszli koncertowej wystąpi Mackie Messer Klezmer Band z Czeskiego Raju. To zespół zajmujący się swobodną interpretacją pieśni żydowskich z Europy Środkowo-Wschodniej. Sposób jej gry jest całkowicie oryginalny,niekonwencjonalny i niepowtarzalny. Odpowiada temu również skład instrumentalny: akordeon, bas, banjo, skrzypce i saksofon, a wszystko to uzupełnione świetnym altem wokalisty. Oprócz pieśni klezmerskich w repertuarze zespołu znajdują się także inne utwory muzyki świata.

Czeskie cieplickie muzykowanie zakończymy 28 lipca występem Cimbalovki, czyli zespołu cimbalovej muziki DuŠana Kotlařa. Kapela wykonuje popularne pieśni ludowe z Moraw, Słowacji i Czech oraz popularne utwory klasyczne. Stałą obsadę muzyczną zespołu jakiś czas temu powiększył młody skrzypek Milan, zwycięzca kilku konkursów skrzypcowych z udziałem zagranicznym, który z pewnością stanowi wspaniały dodatek do każdej produkcji.

Twoja reakcja na artykuł?

13
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Kiedy ostatni raz jechałeś/aś pociągiem?

Oddanych
głosów
934
Kilka dni temu (jeżdżę regularnie)
15%
Miesiąc temu (jeżdżę od czasu do czasu)
30%
Nie pamiątem (jeżdżę samochodem)
50%
Wolę autobus
5%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Zranieni geniusze: jak trauma napędza technologie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Kościół i wiara
Parafia Garnizonowa uczciła Boże Ciało
 
Aktualności
Młodzi sportowcy nagrodzeni
 
Jelenia Góra - KARR
Ważna informacja dla przedsiębiorców!
 
Aktualności
Tłumy wiernych na procesji na Zabobrzu
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group