Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 5322
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Czeska Łaba – miejsce, które warto odwiedzić

Wtorek, 3 lipca 2012, 12:20
Aktualizacja: 14:59
Autor: Angela
Region: Czeska Łaba – miejsce, które warto odwiedzić
Fot. Zbyszek Leszek
O niezwykłym uroku czeskich Karkonoszy kolejny raz przekonali się przedstawiciele Towarzystwa Izersko–Karkonoskiego, uczestnicy niedzielnej pieszo–rowerowej wyprawy do źródła Łaby, którzy zachęcają mieszkańców Jeleniej Góry i regionu do podążanie swoimi śladami.

Łaba wypływa w czeskich Karkonoszach na południe od Łabskiego Szczytu na wysokości 1387 m.n.p.m w pobliżu polskiej granicy.

- Ta rzeka jest zaliczana do najdłuższych rzek Europy długość od początku do ujścia wynosi 1165 km. Jest to miejsce, które zachwyca nie tylko swoim urokiem, ale i posiada w sobie pewną ciekawostkę historyczną. W czasach podziału Europy była rzeką dzieląca państwo niemieckie na NRD i RFN. Dlatego zachęcamy do wyprawy i odwiedzenia tego miejsca – mówi Zbyszek Leszek, prezes Towarzystwa Izersko-Karkonoskiego. - Nasza propozycja to wycieczka pieszo - rowerowa dość trudna, ale ze wspaniałymi widokami po drodze.

Zaczyna się ona od podjazdu na Przełęcz Karkonoską 1198m, później wspaniały prawie 8 km zjazdem do miejsca łączenia się rzeki Łaba z Białą Łabą, gdzie spokojną cichą droga wzdłuż Łaby można dojechać do miasta Szpindlerowy Młyn. Stąd czerwonym szlakiem można dojechać do drogi rowerowej 1A , a następnie do asfaltowej drogi nr 13, która doprowadzi uczestników wycieczki do żółtego szlaku. Stąd już piechotą można dojść do źródła Łaby, do granicy z Polską i dalej szlakiem czerwonym, a następnie zielonym można dotrzeć do schroniska Pod Łabskim Szczytem.

- Dalej szlakiem żółtym, zielonym docieramy do Szklarskiej Poręby, gdzie droga Drogą Pod Reglami docieramy do Jagniątkowa i dalej do Jeleniej Góry. Wycieczka trudna, na którą trzeba sobie zarezerwować prawie cały dzień, ale za to widoki, które obejrzymy po drodze niezapomniane –przekonuje Zbyszek Leszek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (78) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group