Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7642
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czerwonych gitar czar

Środa, 2 maja 2007, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Czerwonych gitar czar
Fot. Krzysztof Knitter
Przy dźwiękach ulubionych przebojów znanego zespołu bawiły się setki jeleniogórzan i gości: tych starszych i tych młodszych.

Jerzy Kossela, Jerzy Skrzypczyk, Arkadiusz Wiśniewski, Marek Kisieliński, Henryk Ziomerski ożywili jeleniogórzan podczas koncertu z okazji Święta ulicy 1 Maja, zakończonego późnym wieczorem we wtorek.

– Stuknęła im już czterdziestka a są w świetnej formie – mówi pan Janusz, który wychował się na muzyce Czerwonych Gitar. – Bawiliśmy się przy tym jak dziś młodzież przy tym hip-hopie, tyle że na prywatkach. Przypomniałem sobie dawne czasy, tylko wtedy nie było tak dobrego nagłośnienia – wspomina z uśmiechem.
Z panem Januszem w rytm przebojów popularnego zespołu „podskakiwało” wielu przedstawicieli jego pokolenia, ale też mnóstwo młodych ludzi, dla których na co dzień to muzyka nieco – jak mówią – obciachowa. Przekonali się, że wcale tak być nie musi.

– Świetnie się bawiłam, dawno tak się nie wyszalałam – przyznała Kaśka. – Czerwone Gitary znalazły sposób i na „dinozaurów”, i na młodych słuchaczy. Nowe aranżacje, nowe twarze i świeższa muzyka. – Skoro jest dobra – to i tak się nie starzeje – powiedzieli nam starsi jeleniogórzanie.

Były też głosy krytyczne, głównie młodych fanów ostrzejszych brzmień, którzy spodziewali się czegoś tylko dla siebie. Taka propozycja też by wszystkich nie zadowoliła, a przecież Święto Ulicy 1 Maja to impreza skierowana do szerokiej publiczności.

Nie zabrakło przykrych incydentów. Po koncercie grupki nietrzeźwych wandali niszczyli niektóre sprzęty przy ul. 1 Maja i Konopnickiej. Interweniowała policja. Większych ekscesów na szczęście nie było.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group