Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 6364
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czerwone Noski u seniorów

Środa, 10 marca 2021, 10:00
Aktualizacja: 10:00
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Czerwone Noski u seniorów
Fot. Przemek Kaczałko
Dom Seniora "Karkonoski Zakątek" znajdujący się przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze gościł wczoraj (9.03) artystów z "Fundacji Czerwone Noski. Klaun w szpitalu". Było dużo zabawy i przede wszystkim bezpiecznie!
Takie występy dają seniorom mnóstwo radości - oni lubią jak coś się dzieje, szczególnie w czasie pandemii, gdy aktywność seniorów jest bardzo ograniczona. Każda taka możliwość zabawy, radości - jest bezcenna - podkreśliła Lucyna Musiał-Jabłońska, członkini zarządu Domu Seniora "Karkonoski Zakątek".

Kwestie reżimu sanitarnego były przestrzegane, choć seniorzy są już po szczepieniach.

To dla nas bardzo ważne. Wszyscy seniorzy zostali zaszczepieni, ale mimo to przestrzegamy wszystkich zasad, jesteśmy zobligowani do zaostrzonego rygoru - dodała L. Musiał-Jabłońska.

Czerwone Noski cieszą się, że mogą umilić czas seniorom, szczególnie w tak trudnych czasach.

Pracujemy nie tylko w szpitalach pediatrycznych, na których głównie opiera się nasza działalność od 9 lat, ale od jakiegoś czasu odwiedzamy też seniorów, choć pandemia nas trochę zatrzymała - powiedziała Anna Wojtkowiak-Williams, dyrektorka artystyczna fundacji. - Seniorzy są grupą, która teraz bardzo potrzebuje spotkania "oko w oko". My do tego dodajemy uśmiech, dobrą zabawę, muzykę, interakcję - dodała A. Wojtkowiak-Williams.
Gdy nie ma pandemii, to robimy spotkania od łóżka do łóżka, od pokoju do pokoju - wtedy jest czas na wysłuchanie i rozbawienie seniora, co jest bezcenne - wspomina Rafał Biesiada, klaun z Czerwonych Nosków.

W trakcie spotkania artyści korzystali z różnych technik teatralnych, opierając się na cyrku, żonglerce, ale były też instrumenty muzyczne jak ukulele czy kontrabas. Najważniejsze, że na twarzach uczestników zagościł uśmiech.

Poza wizytami zaproszonych gości, seniorzy korzystają z zajęć muzykoterapii, którą uwielbiają, zajęcia z fizjoterapeutą i wiele innych.

Twoja reakcja na artykuł?

13
65%
Cieszy
2
10%
Hahaha
2
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group