Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 5904
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czas na wiosenny Jarmark Staroci i Osobliwości

Środa, 20 kwietnia 2022, 16:30
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Czas na wiosenny Jarmark Staroci i Osobliwości
Fot. Przemek Kaczałko
Zgodnie z zapowiedziami z września ubiegłego roku, Jeleniogórski Jarmark Staroci i Osobliwości będzie się odbywać dwa razy w roku. Inauguracyjna - wiosenna edycja, już w najbliższy weekend. O szczegółach na konferencji prasowej mówili organizatorzy i prezydent miasta.
Podczas wrześniowego jarmarku usłyszałem od wystawców pytanie - czy możemy się spotkać drugi raz w ciągu roku - i stąd był pomysł na wiosnę - powiedział na wstępie Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Po rozmowach z dyrekcją Osiedlowego Domu Kultury (organizator Jarmarku) uzgodniono, że w kwietniu odbędzie się kolejna edycja.

Impreza cieszy się taką popularnością, że miejsc dla wystawców już od dawna nie ma - podkreśliła Sylwia Motyl, dyrektorka ODK.

Formalnie 49. Jarmark Staroci i Osobliwości będzie się odbywać w sobotę i niedzielę (23-24.04) od godz. 9:00 do 18:00, ale jak zawsze - wystawcy już wcześniej zjeżdżają się do Jeleniej Góry. Na Placu Ratuszowym organizatorzy wyznaczają ok. 400 stanowisk, ale wystawców będzie 200, bo niektórzy mają tak wiele do zaoferowania, że rezerwują po kilka stanowisk. Tradycyjnie, można się spodziewać stoisk w okolicznych uliczkach, w tym na 1 Maja, ale tam za zajęcie pasa ruchu odpowiada Miejski Zarząd Dróg i Mostów.

Warto dodać, że na 50. edycję (wrześniową) również miejsca schodzą jak ciepłe bułeczki, więc warto rezerwować kilka miesięcy wcześniej.

Twoja reakcja na artykuł?

102
80%
Cieszy
4
3%
Hahaha
6
5%
Nudzi
1
1%
Smuci
2
2%
Złości
12
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group